Už příští pondělí proběhne soutěžní přehlídka mobilních aplikací AppParade. Vyhrajte Apple Watch.

Nova pro svůj sedmý kanál využije název Pařízkova projektu Telka i jeho síť

Šéf Novy Jan Andruško popřel, že program Telky bude zahrnovat zpožděné vysílání hlavního kanálu Novy.

Sedmý kanál televize Nova, který má odstartovat v únoru, se bude jmenovat Telka. V rozhovoru, který slibují Hospodářské noviny na příští týden, to řekl generální ředitel Novy Jan Andruško.

Po Pařízkově projektu lokální televize Telka zůstalo jen logo

Po Pařízkově projektu lokální televize Telka zůstalo jen logo

Pod názvem Telka plánoval mediální podnikatel Radim Pařízek před létem 2010 spustit lokální nízkorozpočtovou stanici na Ostravsku, jež měla být propagací jeho Rádia Čas a hlavně přípravou na jeho projekt dětské, respektive rodinné televize TV Pohoda. Ta vysílá od června 2012, Telka se nikdy nerozjela, Pařízek nevyužil licence pro satelitní a lokální terestrické a kabelové vysílání, které k ní dostal.

Andruško na dotaz Hospodářských novin popřel, že program Telky bude zahrnovat zpožděné vysílání hlavního kanálu Novy, jak referoval Borovan.cz.

Signál Telky bude šířit multiplex 4, tedy digitální síť, kterou provozuje Pařízkova firma Digital Broadcasting. Nova je jejím největším klientem, Telka bude už čtvrtý program Novy, který v síti 4 bude, po Fandovi, Smíchově a Nově HD (ve vysokém rozlišení obrazu). Kromě toho v síti vysílá ČT1 HD, Pařízkova TV Pohoda a Inzert TV.