Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Nova prodala práva na seriál Expozitura od Klímy a Kroupy do USA

Seriál se pro Novu natáčel v roce 2008, dodnes jej však televize neodvysílala.

Seriál Expozitura čeká na odvysílání na Nově tři roky. Foto: TV Nova

Seriál Expozitura čeká na odvysílání na Nově tři roky. Foto: TV Nova

Kriminální seriál Expozitura – pod anglickým názvem Organised Crime Unit – se stal prvním českým seriálem, který v podobě adaptace prorazil na americký trh.

Oznámila to televize Nova s tím, že její sesterská firma MediaPro Distribution prodala společnostem v oblasti vývoje a distribuce formátů pro světový televizní trh Resonant TV a Fluent Media Group práva na adaptaci svého kriminálního cyklu Expozitura.

Šestnáctidílný seriál Expozitura vypráví příběh na motivy skutečných kriminálních činů tzv. Berdychova gangu. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů, bývalých reportérů Novy, Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychův gang rozkrývali.

Seriál se pro Novu natáčel v roce 2008, dodnes jej však televize neodvysílala.