Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Nova představila program pro podzim 2011, hlavní bude seriál Expozitura od Kroupy a Klímy

Tiskovou konferenci televize Nova jsme v zasedačce ředitele televize sledovali online.

Alexandra Ruzek, Jan Andruško, Pavel Krbec. Foto: Linda Matásková

Alexandra Ruzek, Jan Andruško, Pavel Krbec. Foto: Linda Matásková

Tuzemská nejsledovanější, komerční televize uvede na podzim 16 dílů seriálu Expozitura, „nejnákladnější projekt v dějinách Novy“, jak dnes novinářům řekl ředitel stanice Jan Andruško. „Vsadili jsme na výraznou hranou tvorbu lokální provenience,“ předeslal.

Expozitura přišla až na 10 milionů korun na díl, zaznělo v kuloárech, oficiálně nepotvrzeno. Ani kdy půjde, nikdo z Novy neprozradil. Pravděpodobné je nasazení na nedělní večery, proti další řadě talentové show na Primě. Ta pořádá tiskovou konferenci k podzimnímu programu pozítří, ve středu, pak bude známo víc.

Podzimní nabídku Novy doplní nové díly Soukromých pastí (budou 4 - tudíž asi v měsíční periodicitě, opět nikdo nepotvrdil), Comebacku (8 dílů, od září), Ordinace v růžové zahradě (7. sezóna), Ulice (2011-2012 je už 6. sezóna).

Chybět nemají ani české filmy (2Bobule, Doktor od jezera hrochů, Kajínek, Jménem krále, Ženy v pokušení), z nichž některé Nova koprodukovala, ani snímky ze zahraničí (Oko dravce, Valkýra, Temný rytíř, Slečna drsňák 2, Růžový panter 2, Spider-man 3, Cesta do středu země, Dannyho parťáci 1,2,3, Indiana Jones 1,2,3,4, Harry Potter 1,2,3,4,5 - od 19. srpna).

Ze zahraničních seriálů Nova na podzim vybrala Dr. House 7, Tudorovci 2,3, Kriminálka Miami 8, Smallville 8,9 či Hannah Montana.

Moravec nenastupuje

„Bavíme se o tom, že bychom vrátili na obrazovku politickou talk show,“ odpověděl Médiáři ředitel Andruško na dotaz ohledně možného příchodu Václava Moravce z Kavčích hor, z České televize na Novu.

Myslel však jen interní debaty se svým týmem, nikoli s moderátorem ČT. Popřel totiž, že by se o tom intenzivněji bavil s Václavem Moravcem, nad rámec jeho každoročních setkání v Karlových Varech s vedením Novy.

Sledovali jsme online

Tým Médiáře zpostředkoval novinky, které televize Nova chystá na letošní podzim, přímo z dnešní tiskové konference. Nova svezla novináře mikrobusy vypravenými od pražských sídel novin Blesk, Právo a MF Dnes a Lidovek.

Akce začala v 11 hodin, v barrandovském sídle televize. Živě ji přenášel zpravodajský portál TN.cz. Moderátory tiskové konference byly tváře Televizních novin Lucie Borhyová a Rey Koranteng.

Průběh si můžete připomenout v okně níže: