Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Nova a Markíza čekají zájem o hokej, odsouvají Hlas ČeskoSlovenska z neděle na pondělí

Televize Nova věří, že česká reprezentace se probojuje do nedělního finále mistrovství světa v hokeji. Očekává přitom vysokou sledovanost přímého přenosu na ČT4, proto přesouvá sedmý finálový přenos své nákladné show Hlas ČeskoSlovenska na pondělní večer. Rozhodnutí, kdo tentokrát vypadne, se má vysílat hned poté.

„Aby si také ostatní hokejoví fandové mohli vychutnat nejdůležitější bitvu letošního mistrovství světa, jíž se možná zúčastní i česká hokejová výprava,“ vysvětlila krok stanice v tiskové zprávě. V neděli na 20. hodinu zařadí film První rytíř s Seanem Connerym a Richardem Gerem. Pondělní poslední díl třetí řady Kriminálky Anděl se přesune na další pondělí 28. května, stejně tak další díl Námořní vyšetřovací služby.

K obavám z konkurence má Nova důvod. Včerejší hokejový maratón čtyř zápasů - včetně večerního dramatického střetnutí Česka se Švédskem - sledovalo v čase mezi 11.46 a 23.07 v průměru 623 tisíc lidí, zhruba 28 % všech diváků u obrazovky. V hlavním vysílacím čase - mezi 19. a 22. hodinou - se tím pádem na ČT4 dívalo 25 % diváků, mnohem víc než na Primu i ČT1, zatímco na Novu 36 %.

Hlas Československa se vysílá zároveň na slovenské stanici Markíza - hokejové finále značně ovlivní sledovanost buď její, nebo české Novy. Po zítřejším semifinále Česko-Slovensko totiž budou hrát finále buď Slováci, anebo Češi (s vítězem duelu Rusko-Finsko).