Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Nova se přetahuje s Primou, kdo bude mít školní seriál Sborovna

Po vztahových seriálech z prostředí firem a ordinací se Nova i Prima vrhají na školní látky.

Karel Heřmánek a Libuše Šafránková v novém "televizním projektu" o problémové škole. Foto: TV Nova

Karel Heřmánek a Libuše Šafránková v příběhu o problémovém gymnáziu. Foto: TV Nova

Komerční televize Nova připravuje drama z prostředí problémového osmiletého gymnázia a zároveň - jak napsal DigiZone.cz - si registrovala ochrannou známku Sborovna. Pod tímto názvem hodlá ale uvést komediální seriál ze základní školy konkurenční Prima, podle deníku E15 ho pro ni připravuje produkční společnost Filmbrigade.

Na tiskové konferenci v pražském Rock Café dnes šéf Primy Marek Singer bagatelizoval komplikaci, kterou konkurence připravila „jeho“ projektu za údajně 20 milionů Kč, když zabrala Primou plánovaný název. „Že se nás konkurence snaží zastavit i takhle, je její svaté právo. My na to nemáme čas,“ prohlásil Singer před novináři.

Necelou hodinu po konci tiskové konference Primy poslala Nova do redakcí zprávu o „televizním projektu“ - neříká, jestli to bude film, či seriál - „příběhu z prostředí osmiletého gymnázia“, problémové školy, kterou její personál zachraňuje před zrušením.

Novinku připravuje pro Novu její sesterská produkční společnost MediaPro Pictures. Hrát v ní mají Libuše Šafránková, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Ondřej Brzobohatý, Lucie Benešová, Milan Šteindler, Václav Kopta nebo Daniela Šinkorová, která získala popularitu díky roli v Ordinaci v růžové zahradě.

Prima podrobnosti nesdělila, podle E15 chystá svou „Sborovnu“ do vysílání nejdřív na jaro 2012. Ani Nova neuvedla nový „televizní projekt“ mezi novinkami letošního podzimu.