V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Nova Sport 2, sedmý kanál Novy, startuje 5. září

Nova rozdělí svůj sportovní kanál na dva. Na prvním nechá mainstreamová odvětví s účastí českých barev, na druhém chce přinášet zápasy, rugby či šipky populární v zahraničí.

K hlavnímu kanálu Novy a tematickým stanicím Nova Cinema, Fanda, Smíchov, Telka a Nově Sport se přidá nový kanál Nova Sport 2. Dosavadní Nova Sport se přitom přejmenuje na Nova Sport 1. Nové nastavení bude platit od soboty 5. září. Nová stanice dostala satelitní licenci, nebude tedy dostupná v nejběžnějším zemském vysílání, ale jen předplatitelům prostřednictvím operátorů UPC (brzy včetně Horizon Go), O2 (tam v balíčku L) nebo vlastní služby Voyo televize Nova.

Logo kanálu Nova Sport 2

Logo kanálu Nova Sport 2

Na novém kanálu plánuje Nova dávat důraz na přímé přenosy. Nova Sport 2 se chce přitom zaměřit na sporty populární zatím hlavně v zahraničí. Řadí mezi ně ligu bojovníků světa Ultimate Fighting Championship (UFC), rychle rostoucí sportovní odvětví v USA, rugby, šipky či basketbalovou ligu NBA. „Budeme ve větší míře využívat práva na vysílání prestižních sportovních akcí,“ podotkl jednatel a generální ředitel skupiny Nova Christoph Mainusch.

Logo kanálu Nova Sport 1

Logo kanálu Nova Sport 1

Nova Sport 1 se má dál orientovat hlavně na mainstreamové sporty s účastí českých sportovců. Půjde o hokejovou NHL s Jaromírem Jágrem a dalšími, Wimbledon s Petrou Kvitovou či Tomášem Berdychem, celou sérii ATP Tour s Radkem Štěpánkem či Lukášem Rosolem, fotbalovou Evropskou ligu s předpokládanou účastí českých klubů a s českými hráči v různých evropských týmech, MotoGP s Karlem Abrahamem, Jakubem Kornfeilem a Karlem Hanikou, či fotbalovou klubovou soutěž FA Cup s týmy jako Chelsea, Manchester United nebo Arsenal.