Nova Sport nasazuje čtrnáctideník Kite Life

Kiting. Foto: Onthespot

Jezdit s drakem je možné na sněhu i na vodě. Foto: Onthespot

Placený televizní kanál Nova Sport zařadí do svého programu nový magazín o kitingu Kite Life. První díl uvede ve čtvrtek 18. července, další bude nasazovat vždy jednou za dva týdnym vždy ve čtvrtek od 20.30. Kromě premiér půjde následně pět repríz na stanicích Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova Action. Stopáž pořadu je 10 minut. Letní série má 12 dílů, stejně tak následně chystaná zimní. Novinku pro televizi Nova připravuje agentura Onthespot, kterou založil a řídí Miloslav Reiterman.

„Žádný podobný pořad tu dosud nebyl a my se chceme sportu, kterému se u nás aktivně věnuje kolem 30 tisíc lidí a přibližně podobný počet jej zkusilo jako zážitkovou aktivitu, věnovat víc do hloubky,“ uvádí Reiterman. „Cílem pořadu je jednak sport ukázat, vysvětlit, přivést nové sportovce, motivovat a na závěr je i pobavit. Vedle oficiální roviny pořadu chceme budovat komunitu diváků, pro které mimo pravidelných dílů budeme připravovat i speciály, bonusy a pohledy do zákulisí výroby pořadu,“ plánuje.

Kite Life bude rozdělen zhruba do třetin. V první bude to nejlepší ze světové scény, v druhé z domácí, třetí se na sport zaměří pohledem samotných kiterů.