Nova spustí svůj pátý kanál Fanda 14. července. Má vysílat jen na satelitu a v kabelech

Logo chystaného kanálu pro muže Fanda. Repro: faceboom.com/fandatv

Logo chystaného kanálu pro muže Fanda. Repro: faceboom.com/fandatv

Snímek Rudý baron by měl v sobotu 14. července v 16 hodin odstartovat vysílání stanice Fanda, pátého kanálu z rodiny televize Nova (vedle hlavního kanálu vysílá filmovou Novu Cinema, Novu Sport a tuzemskou verzi hudební MTV). Prvním českým filmem bude Kajínek, v sobotu od 20 hodin.

Web kanálu Fanda. Repro: fanda.nova.cz

Web kanálu Fanda. Repro: fanda.nova.cz

Ve vysílání se objeví americké filmy a seriál včetně Městečka South Park, motoristické sporty či poker. Nova také oživuje značku „nahých zpráv“ Red News, které před časem provozovala na webu - v televizi poběží poprvé v neděli od 22 hodin.

Ukazuje to program na čerstvě spuštěném webu Fandy. Upozornil na něj Filip Rožánek. Funguje už i stránka na Facebooku. Nova představí Fandu oficiálně na tiskové konferenci dnes po 20. hodině.

Z aktuálních informací na webu plyne, že Nova se rozhodla neplatit desítky milionů korun ročně za šíření v pozemních digitálních sítích a hodlá Fandu šířit řádově levněji jen přes satelit, kabelové sítě a IPTV. „Fandu v tuto chvíli není možné na vašem set-top boxu naladit,“ uvádí provozovatel Novy.

Nova dosud avizuje dohody s operátory Skylink, CS Link, DigiTV, freeSat, UPC (v digitální nabídce na pozici 9), O2 (na pozici 17 místo TV Noe, která se přesune na pozici 182), Netbox, Rio Media, T-Mobile, Elsat Moravianet a NejTV.