Nova stáhla ze Skylinku své kanály v HD

Televize divákům pro sledování programů ve vysokém rozlišení radí jiné operátory.

Televize Nova se nedohodla se satelitní platformou Skylink na distribuci svých kanálů Nova, Nova Cinema a Fanda ve vysokém rozlišení obrazu (HD). Nova dokonce doporučuje divákům přejít k jiným operátorům. „Naše HD kanály nadále nebudou zahrnuty v nabídce Skylinku. Divákům, kteří nechtějí přijít o atraktivní obsah ve vysokém rozlišení na kanálech Nova, Nova Cinema a Fanda, doporučujeme začít využívat služby některého z operátorů nabízejících HD kvalitu,“ prohlásila mluvčí Novy Anna Suchá.

Podle oznámení provozovatele Skylinku, operátora M7 Group, odpojila vstupní signál programů v HD samotná Nova. „Doufáme, že problém bude brzy vyřešen. Do té doby budou verze uvedených programů v HD nahrazeny jejich standardními verzemi (SD). Žádné přelaďování přijímačů není potřeba,“ oznámil operátor.

Pro některé malé a střední distributory, kteří signál v HD přebírali od Skylinku, Nova zajistila alternativní řešení, aby mohli ve vysílání pokračovat. „Mohou se obrátit na společnosti, které již dnes nabízejí B2B distribuci televizního signálu v HD kvalitě,“ doplnila Suchá.

Kanál Nova HD nabízí ze satelitních platforem nyní jen Freesat, ostatní kanály Nova Cinema HD a Fanda HD nejsou u žádné satelitní služby. Šíří je nicméně kabeloví operátoři či sítě IPTV (televize přes internetovou přípojku).