Nova stahuje reprízu seriálu Na vodě, dá pohádky

Špunti na vodě v čele s Jiřím Langmajerem ujeli nováckému serálu Na vodě. Foto: TV Prima

Špunti na vodě s Jiřím Langmajerem ujeli nováckému serálu Na vodě. Foto: TV Prima

Televize Nova sahá po dvou týdnech od jeho startu do letního programového schématu, a to hned do nejdůležitějšího slotu, neděle po 20. hodině. V tento den a čas po dvě uplynulé neděle vysílala reprízu vlastního seriálu Na vodě. Další týden si ho už diváci nepustí. Nova místo opakování seriálu nasadí reprízy českých pohádek - 1. července půjde Nejkrásnější hádanka, 8. července Čertova nevěsta, 15. července klasika Ať žijí duchové!

Reprízy Na vodě diváky příliš nezaujaly. První dva díly 17. června vidělo 492.000, respektive 382.000 lidí, třetí a čtvrtý díl o týden později už jen 260.000, respektive 228.000 tisíc diváků. V obecné skupině diváků nad 15 let to znamenalo pokles podílu na publiku ze 14 na 6 %. Tak nízká čísla si Nova jako lídr trhu nemůže dovolit.

Konkurenční Primě se navíc minulou neděli podařilo protiprogramování - její souběžně vysílaná česká komedie Špunti na vodě získala 1,18 milionu diváků při podílu 29 %. Do toho ještě na ČT1 začala obligátní letní repríza archivních, ale populárních Chalupářů, rovněž po dvou dílech.

Programové schéma televize Nova na léto 2018

Původní programové schéma televize Nova na léto 2018