Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Nová stanice Český rozhlas Plus si dělí střední vlny s Dvojkou, digitální s Jazzem

Rozhlas stanici Plus spouští dnes ve čtyři odpoledne, nahradí skončivší Rádio Česko, Šestku a Leonardo.

Šéfa rozhlasu Duhana si Česká televize pozvala do Událostí, komentářů

Šéfa rozhlasu Duhana si Česká televize pozvala do Událostí, komentářů

Nová veřejnoprávní analyticko-publicistická stanice Českého rozhlasu Plus bude sdílet středovlnné kmitočty s druhým okruhem Praha, též nazývaným Dvojka. V České televizi to ve čtvrtek řekl Peter Duhan, generální ředitel Českého rozhlasu.

„Nová stanice Český rozhlas Plus musí sdílet frekvence s Český rozhlasem Praha,“ uvedl. Plus bude vysílat od 16 do půlnoci, po zbytek času se na témže středovlnném kmitočtu bude šířit Praha/Dvojka. Ta na střední vlně dosud vysílala až do 18 hodin.

V digitálních sítích se bude „Plusko“ dělit s novou digitální stanicí Český rozhlas Jazz - také ta bude vysílat od půlnoci do 16 hodin. Internetové vysílání bude dávat Plus celý den - od půlnoci do 16 hodin reprízy, po 16. hodině do půlnoci premiérové vysílání.

Rozhlas stanici Plus spouští dnes ve čtyři odpoledne, představil ji dopoledne na tiskové konferenci.

Cílem Duhana je spolupracovat s poslanci na novele zákona o Českém rozhlasu, která by umožnila rozhlasu vysílat ne tři jako dosud, ale čtyři sítě na velmi krátkých vlnách (VKV), čtvrtou by měla využít stanice Plus.

„Pokud se to podaří, rozšíříme vysílání na VKV, pokud ne, tak aspoň na středních vlnách,“ řekl na tiskové konferenci Jan Menger, náměstek generálního ředitele rozhlasu pro program a vysílání. Šéf „Pluska“ Daniel Raus doplnil, že takové programy - tedy potenciální rozšířený na VKV, nebo možný širší na střední vlně - by se obsahově lišily.

Programové schéma Českého rozhlasu Plus. Zdroj: Český rozhlas

Programové schéma Českého rozhlasu Plus. Zdroj: Český rozhlas