Nová televize Pětka se představila na přeplněné tiskovce

Generální ředitel stanic Pětka a Metropol Marek Vítek a generální ředitel Českých Radiokomunikací Kamil Levinský

Generální ředitel stanic Pětka a Metropol Marek Vítek a generální ředitel Českých Radiokomunikací Kamil Levinský

Tisková konference proběhla v Malostranské besedě

Tisková konference proběhla v Malostranské besedě

Zájem fotografů o známé tváře byl takový, že Petr Vondráček (vpravo nahoře) musel dotazy vyvolávat vstoje

Zájem fotografů o známé tváře byl takový, že Petr Vondráček (vpravo nahoře) musel dotazy vyvolávat vstoje

V poněkud stísněných prostorách 2. patra Malostranské besedy proběhla dnes dopoledne tisková konference nové televize Pětka, která začne vysílat v pondělí 15. října ve 20 hodin. Na místě bylo vedení stanice i její tváře, včetně Ivety Bartošové, Markéty Hrubešové, Jakuba Koháka či Alice Bendové.

Oficiální logo televize Pětka

Oficiální logo televize Pětka

„Můžeme být mezi pěti nejlepšími televizemi na trhu, a s pětkaři byla vždycky největší sranda. Budeme pětkaři, budeme vtipní, doufám, že se s námi pobaví i náš investor, kterým zůstává Luboš Měkota,“ uvedl generální ředitel Pětky Marek Vítek. Počáteční investice má dosáhnout až 300 milionů korun, má se vrátit za osm let, do roku 2020.

„Televize Metropol pokračuje ve vysílání jako pražský informační kanál,“ podotkl ke starší sesterské stanici Marek Vítek. „V těchto dnech jednáme s dalšími regionálními televizemi o tom, jak z našich stanic vytvořit programovou a obchodní síť.“

Kamil Levinský, šéf Českých Radiokomunikací, který zaujal místo vedle Vítka, připomněl, že Pětka bude šířena pozemně v televizním multiplexu 3, s pokrytím 94 % území, respektive 96 % obyvatel. Dále bude na satelitu Astra a v kabelových a IPTV rozvodech (UPC, O2TV).

Do roku 2015 hodlá Pětka dosáhnout 5% podílu na sledovanosti. V prvním roce 1,5 %, v druhém 2,5 %. Řekl to výkonný ředitel Pavel Attel.

„Nemáme žádnou akvizici, nechceme diváky unavovat spoustou seriálů. Denně dosahujeme 11 hodin premiér,“ prohlásil programový ředitel Václav Kutil. Pilíři programu budou daily talk show, lifestylové magazíny a zábavní formáty, točené v exteriérech a ve studiu.

Televize míří na diváky od 15 do 54 let, startovní kampaň Pětky od agentury Ogilvy cílí především na ženy ve věku 40 let a starší. Logo vytvořilo studio Oficina, facebookové aktivity má na starosti studio Bioport. Web dělali Motion MediaBreezy.

Televize odstartuje v pondělí 15. října ve 20 hodin show - stanice říká „časosběrným dokumentem“ - Iveta, o zpěvačce Bartošové. Na konci příběhu má být koncert v Lucerně 23. prosince, který provozovatel Pětky produkuje.

POŘADY TV PĚTKA

Iveta

Iveta je reality show ze života a o životě nejznámější „padlé hvězdy“ českého showbyznysu – Ivety Bartošové. Dokáže Iveta ustát pozornost médií, zkrotit vlastní démony a uspořádat si osobní život? A podaří se jí po letech vyprodat Lucernu? Hvězdný comeback nejznámější české zpěvačky v přímém přenosu.
Den a čas vysílání: středa 21:00, neděle 20:00
Stopáž: 30 min

Buřtcajk

Zdeněk Izer. Neřízená střela. Nebo spíš kulka. Koule. Pětka. Sednout. Nová show vtipů populárního komika, která vás vyndá. V celku. V cajku. Je-libo jelito? Nebo je to buřt? Cajk! Buřtcajk – hodně mastná show na Pětce. Zdeněk Izer i sehr gut humor jeho kolegů ze srandovní branže. Skeče, ze kterých vám potečou slzy – smíchem.
Den a čas vysílání: úterý ve 21:00
Stopáž: 30 min

Nic není nemožné
Statistika nuda je – ale ne na Pětce! U nás je totiž možné všechno. Přesvědčte se sami v novém soutěžním pořadu Nic není Nemožné. Petr Vondráček a jeho VIP hosté v humorném kvízu, kde jde hlavně o zábavu a nadsázku – a na to si můžete vsadit.
Den a čas vysílání: čtvrtek ve 21:00
Stopáž: 45 min

V luftě

Jakub Kohák uvádí talkshow, která vás provětrá. Vzdušné otázky, nezadýchaní hosté a moderátor, co nemluví do větru. Jakub Kohák a jeho hosté V luftě – talkshow na střeše, která je lepší než kdejaký pořad v hrsti.
Den a čas vysílání: sobota v 18:00
Stopáž: 25 min

Koule

Známí lidé glosují s vtipem a nadhledem události dne. Moderují Ivo Šmoldas, Pavlína Wolfová a Luděk Staněk.
Den a čas vysílání: pondělí–pátek 20:00
Stopáž: 30 min

Sen za den
Změna je život! – alespoň jednou v životě! Mahulena Bočanová a Zuzana Straková uvádějí senzační show, která vás za den změní k nepoznání. Senzaden je pořad, který vám ze dne na den zvedne sebevědomí – a ve kterém si jeden den budete skutečně připadat jako ve snu.
Den a čas vysílání: pondělí 17:30
Stopáž: 30 min

Svět celebrit
Nablýskaný svět červeného koberce – nebo navoněná zdechlina zašlé slávy? Jaký je opravdový svět celebrit? Chcete obrátit zákulisí showbyznysu vzhůru nohama? Obraťte se na Alici Bendovou – a na pořad Svět celebrit. Bulvár na ostro. Na pětce.
Den a čas vysílání: pátek 21:00
Stopáž: 40 min

Bulvárek

Společenský magazín, který každý den přináší čerstvé VIP zprávy a informace ze světa domácích i zahraničních celebrit. Pořad plný pikantních novinek z červeného koberce, jehož krédo zní „Bulvár jinak“, uvádí na střídačku dvojice vypečených moderátorů – sněženka Kateřina Kristelová a machr Jan Antonín Duchoslav. Bulvárek – bulvární zpravodaj, ze kterého budete valit bulvy.
Den a čas vysílání: pondělí-pátek 20:30
Stopáž: 20 min

Stylife
Módní magazín, který žije stylem - StyleLife představuje nejnovější trendy v oblékání, kosmetice a péči o krásu. Nikol Moravcová uvádí show, která ví, co letí a je vždy u toho – ať už na módních molech, přehlídkách, v prestižních buticích nebo na červeném koberci. StyleLife – pořad, který zatřese nejen vaším šatníkem.
Den a čas vysílání: středa v 17:30
Stopáž: 30 min

Supermáma
Schází vám pořádný pořad nejen pro mámy? Máme něco přesně pro vás! Supermáma – magazín plný užitečných rad a tipů, jak pečovat o miminko, domácnost, kari i sebe samotnou. Zahálet nebude ani společenská rubrika, krásné okénko péče nejen o skvělý vzhled a hosté, kteří poradí i pohladí. Nalaďte se na moderní ženskou vlnu s Monikou Valentovou, Markétou Hrubešovou a dalšími super mámami.
Den a čas vysílání: pondělí-pátek 13:05
Stopáž: 90 min

Maminka
Odpovědi na otázky, které přináší život s dětmi od jejich narození až po pubertu. Moderuje Lejla Abbasová.
Den a čas vysílání: pátek 17:30
Stopáž: 30 min

Nevař z vody
Čtyři VIP hosté a jeden šéfkuchař - Pět přísad pro show o vaření, jakou jste ještě nejedli. David Suchařípa uvádí kulinářskou show, která chutná skvěle. Neduste v sobě gurmána a polkněte knedlík v krku. Pozvěte známé na večeři – a známé tváře k vám do kuchyně. Na Pětce.
Den a čas vysílání: sobota 20:00
Stopáž: 45 min

Vaše oči
Pořad, který natáčíte vy sami – protože Vaše oči ukazují svět tak, jak ho vidíte vy. Jste svědkem zajímavé události – natočte jí na telefon a pošlete přímo k nám! Redaktoři Pětky každý měsíc vyberou nejzajímavější videa, jejichž autory nemine odměna. Staňte se reportérem v pořadu Vaše oči a buďte vidět!
Den a čas vysílání: neděle 9:00
Stopáž: 30 min

Zprávy z pětky
Zprávy na Pětce přináší aktuální informace o dění ve společnosti, politice, kultuře a sportu z domova i ze světa. Váš zpravodajský servis, který vždy ví, co se děje.
Den a čas vysílání: denně

Rozhovory na konci světa
Pořad, který se rozhlíží na všechny světové strany. Martin Severa a jeho hosté - osobnosti z řad umělců, sportovců, vědců i politiků budou hovořit hlavně o současném světě - o tom kolem nás i jejich vlastním. Na konci světa – pořad, pro který jsou otázky jen začátek.
Den a čas vysílání: sobota-neděle 13:30
Stopáž: 30 min

Volejte prezidentovi
Blíží se volba prezidenta – zvolte svého favorita v předstihu na Pětce! Kdo mluví pravdu a kdo mlátí prázdnou slámu? Zeptejte se prezidentských kandidátů sami – přímo v živém vysílání na Pětce! Moderuje Petr Skočdopole.
Den a čas vysílání: pondělí–pátek 19:00
Stopáž: 50 min

Toulky autobusem
Cestovatelská show na Pětce, kde se v jednom kuse jezdí v buse. Expedice na čtyřech kolech s jedním cílem – toulat se po světě a poznávat místa, kam obyčejné autobusy nejezdí. Toulavý autobus zastavuje jenom na Pětce - v pořadu Toulky autobusem.
Den a čas vysílání: neděle 18:30
Stopáž: 30 min

City koktejl
Pořad, který dýchá, chodí a žije městem. Nejsme jenom pražská Pětka – a můžete se tak těšit na city aktuality a kulturní zajímavosti nejen z metropole, ale i z dalších měst České republiky. Představíme vám neotřelé lidi, zajímavá místa i nevšední události, které hýbou vaším domovem. Vyvážený koktejl namíchaný ze všech městských obvodů a přísad – protože každá část města je z jiného těsta. City Koktejl je vždy v obraze – a to nejen v Praze!
Den a čas vysílání: pondělí–pátek 16:00
Stopáž: 30 min

Sbal si mě!
Stále se vám nedaří potkat toho pravého? Nebalte to ještě! Přesně pro vás je tu Sbal si mě - nová street seznamka na Pětce pro všechny, kdo ještě nemají sbaleno. Petr Vojnar coby garde v nové reality show, kde je rande jen začátek. Sbal si mě – doporučený balík rad pro balení v dárkovém balení.
Den a čas vysílání: úterý a čtvrtek 17:30
Stopáž: 30 min

Šoumeni
Umět dobře poradit je umění. Objevte v sobě šoumena přímo na ulici v novém soutěžním pořadu Šoumeni na Pětce, kde se potkávají prvky reality show, vědomostních soutěží a skryté kamery. Šoumeni – vaše soutěžní show-menu s Karlem Zimou, Richardem Nedvědem a VIP hosty na Pětce.
Den a čas vysílání: pondělí 21:00
Stopáž: 30 min

Miluji tě!
Pořad o místech, která si zamilujete – stejně jako populární osobnosti, které vyprávějí o tom, kde to mají doopravdy rádi. Místa, která vás uhranou a města, která vám zůstanou v srdci – pořad Miluji tě… vám posílá pohled z míst, kde došlo k lásce na první pohled. Zamilujte se také – na Pětce.
Den a čas vysílání: neděle 9:30
Stopáž: 30 min

Indian
„Pařit“ neznamená jen na hudbu v klubu – a docela jiný „klub hráčů“ vám představí pořad Indian. Průlet světem počítačových a konzolových her, herní tipy a triky, novinky, které Indian uloví ještě dřív, než se dostanou k vám na monitor. Magazín monitorující aktuální dění na videoherní scéně uvádí ostřílení pařani Filip Kraucher a Tomáš Otáhal.
Den a čas vysílání: sobota 9:00
Stopáž: 30 min

S-hitparáda
Co dělá hit hitem – a co dělá z hitu s-hit? To vám prozradí S-hitparáda – průlet světem těch nejhorších hudebních průšvihů a paskvilů, které kdy propluly českým i světovým éterem. Hlasujte o největším s-hitu populární hudby v S-hitparádě – pořadu, který si „hity“ bere pěkně do parády. Na Pětce.
Den a čas vysílání: sobota 9:30
Stopáž: 30 min

Na zdraví!
Zajímá vás, jak vyzrát na zdraví? Jak zacvičit se svým životním stylem? Čeho se vyvarovat v jídle a jak na nemoci? Chcete mít diety ve své moci? Pak je tu pro vás Na zdraví – wellness a lifestyle magazín o zdravém životním stylu se Štěpánkou Duchkovou, reportážemi a zajímavými hosty. Na zdraví – pořad, se kterým si můžete bez obav přiťuknout.
Den a čas vysílání: neděle 13:00
Stopáž: 30:00 min

Na vrcholu
Magazín nabitý informacemi o dění z domova i ze světa pro všechny, kdo se zajímají o dění nejen kolem sebe. Eva Jurinová a Martin Severa uvádějí výživný pořad bohatý na skutečné lidské příběhy, novinky napříč zájmy i hosty, kteří mají co říct. Na Vrcholu – pořad, který má rozhled. Na Pětce.
Den a čas vysílání: pondělí-pátek 14:30
Stopáž: 90 min

Filmové novinky
Co nového se děje na stříbrném pásu? Na co jít do kina, na co pět chválu a čemu se vyhnout jak přesolenému popcornu? Filmové novinky – pořad o tom, co se točí ve světě filmu. S Filipem Kraucherem na Pětce.
Den a čas vysílání: neděle 17:30
Stopáž: 30 min

Sezóna
Zajímá vás myslivost, berou vás ryby a dost času trávíte v přírodě? Na Pětce vám začíná Sezóna – týdenní magazín o všem, co se šustne nejen v lese. Tina Pletánková vám představí sezónní nabídku, která platí po celý rok. Na Pětce.
Den a čas vysílání: sobota 13:00
Stopáž: 30 min

Pohádky
Pásmo pohádek pro děti, aby rodiče mohli déle spát…
Den a čas vysílání: sobota a neděle 7:30
Stopáž: 90 min

Management stanice

Marek Vítek. Foto: TV Pětka

Marek Vítek, generální ředitel. Známý reportér pracuje v médiích od roku 1991. Kariéru zahájil reportérskou činností v týdeníku Reflex a Českém deníku. V letech 1994 – 1998 byl redaktorem TV Nova. Poté odešel do České televize, kde se stal vedoucím oddělení reportážní pořadů redakce publicistiky. V roce 1999 vytvořil prestižní zpravodajský program Fakta, který pod jeho vedením získal tři světové televizní ceny. Sám je držitelem několika prestižních ocenění. Získal českou žurnalistickou Cenu křepelek, cenu NOVARTIS za investigativní žurnalistiku na Univerzitě Johna Hoppkinse ve Washingtonu a ocenění UNICEF/AMADE na televizním festivalu v Monte Carlu v roce 2001. V roce 2005 získal společně s Radanem Špronglem Křišťálové srdce na festivalu dokumentů v Poděbradech, zvláštní ocenění na Film and fiction festivalu ve Philadelphii a cenu Rassenga Cinematografica Internazionale Eserciti e Popoli za projekt Česká mise. Marek Vítek je nositelem Řádu Zlaté lípy ministryně obrany České republiky. V současnosti je generálním ředitelem televize Metropol a TV Pětka. Foto: TV Pětka

Pavel Attel. Foto: TV Pětka

Pavel Attel. V roce 2002 spoluzaložil první českou hudební televizi Óčko, kde byl výkonným a programovým ředitelem. V roce 2007 spoluzakládal lokální televizi TV Praha 11, která byla předstupněm pro TV Metropol, a v roce 2010 se podílel na vzniku satelitní a kabelové televize Retro Music Television. V současnosti je výkonným ředitelem skupiny Metropol se zodpovědností za oblast provozu a obchodu. Foto: TV Pětka

Jiří Haramul. Foto: TV Pětka

Jiří Haramul. Vystudoval právnickou faktultu se zaměřením na obchodní a finanční právo. První zkušenosti s mezinárodním marketingem nabyl při zastupování a rozjezdu značky Hummer na českém a slovenském trhu. V roce 2007 vstoupil do společnosti Newton Media jako ředitel prodeje a marketingu s rozšířenou zodpovědností o veškeré akvizice společnosti. V uplynulých dvou letech stál v čele marketingového oddělení společnosti MediaPro Pcitures, s.r.o . V roce 2012 přichází do nově vznikající TV Pětka na post šéfa marketingu a PR stanice. Foto: TV Pětka

Václav Kutil. Foto: TV Pětka

Václav Kutil. Profesní kariéru zahájil v roce 1991 jako redaktor deníku Metropolitan, Občanského deníku, Týdeníku televize a externími spolupracemi s dalšími magazíny. V polovině devadesátých let se věnoval PR a self-promotion na TV Nova. Od konce devadesátých let po současnost se věnoval dramaturgické, scénáristické, redaktorské i režisérské činnosti na pořadech České televize, TV Prima a TV Metropol. V letech 2007 - 2009 působil jako producent seriálů TV Prima. V roce 2010 založil vlastní společnost na výrobu klipů a navázal užší spolupráci s ČT. V roce 2011 nastoupil do TV Metropol a následně se stal ředitelem programu sesterské stanice TV Pětka. Foto: TV Pětka

Tašo Andjelkovski. Foto: TV Pětka

Tašo Andjelkovski. Svoji dráhu v mediích začal v roce 1993 jako produkční v časopise Pátek. Následně nastoupil do produkce TV NOVA (Na vlastní oči). Později začal pracovat jako vedoucí produkce Snídaně s Novou a oddělení self-promotion. V roce 1999 po převzetí TV NOVA Vladimírem Železným začíná externě spolupracovat s Českou televizí na dokumentárních cyklech Podzemní Čechy, Mezi nebem a zemí. V roce 2001 nastupuje jako vedoucí produkce do TV Prima (Kinobazar, Telebazar, Receptář prima nápadů, Někdo to rád horké, Prima jízda atd.) V roce 2007 nastoupil do společnosti STRIX TV jako vedoucí produkce v pořadech Krimi Live později Krimi. V roce 2007 se vrátil zpět do TV NOVA na místo externího výkonného producenta nově vzniklého sitkomového oddělení (Comeback). Na podzim roku 2007 nastupuje na post výkonného producenta kriminálního seriálu První oddělení. V roce 2009 kupuje podíl ve společnosti A-NEWS. V TV Metropol a TV Pětka zastává funkci šéfa veškeré výroby (šéfproducenta). Foto: TV Pětka

David Černý. Foto: TV Pětka

David Černý. V médiích pracuje od roku 1997. Působil jako vedoucí vydání hlavní zpravodajské relace TV Prima i jako šéfredaktor časopisů Maxim a Mladá fronta Plus. Byl u zrodu zpravodajské televize Z1, kde zastával pozici vedoucího vydání. Před nástupem do TV Pětka byl šéfeditorem zpravodajského portálu TV NOVA tn.cz a podílel se na vyvíjení televizních formátů TV NOVA. Foto: TV Pětka

Ludvík Franc. Foto: TV Pětka

Ludvík Franc. První televizní zkušenosti sbírat v roce 1994 jako obrazový střihač v první české komerční televizi FTV Premiéra. Od roku 1998, s příchodem nelineárních technologií, se začal specializovat v oborech propagace, grafiky a režie. Jako „freelancer“ průběžně spolupracoval se všemi českými celoplošnými TV stanicemi (Česká televize, Prima, Nova, Barrandov), ale i se společnostmi působícími mimo mediální sféru (ČEZ, Penta, PPF, Dell, Intel aj.). Dlouhodobou spolupráci navázal s TV Nova, kde působil jako režisér selfpromotion až do roku 2011. Aktuálně se věnuje naplno televizím Pětka a Metropol, za kterými stojí od samého počátku. Foto: TV Pětka

Pavel Jamný. Foto: TV Pětka

Pavel Jamný. V posledních dvanácti letech se zaměřoval na obchod v médiích, a to převážně tištěných. Před příchodem do Televize Metropol působil v letech 2006 - 2011 ve vydavatelství Mladá fronta, kde vedl obchodní oddělení B2B divize zaměřující se na finanční, marketingové a právnické odborné tituly. Vždy preferoval přímý prodej obchodních sdělení a díky těmto zkušenostem se od března roku 2011 podílel i na rozjezdu televize Metropol, kde od té doby zastává pozici obchodního ředitele. Stejný post současně zastává i v sesterské TV Pětka. Foto: TV Pětka

Jiří Němeček. Foto: TV Pětka

Jiří Němeček. Před deseti lety zakládal společně s Pavlem Attelem (dnes výkonným ředitelem Pětky) první českou hudební televizi Óčko, před pěti lety lokální televizi TV Praha 11 a před dvěma lety pak satelitní a kabelovou televizi Retro Music. Stojí od samého počátku u rozjezdu Televize Metropol a TV Pětka. Foto: TV Pětka

Jakub Liška. Foto: TV Pětka

Jakub Liška. Vystudoval soukromou vysokou školu NEWTON College, a.s. Už během studia se začal točit okolo mediální sféry. V roce 2006 připravoval festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden Svět. Poté začal pracovat ve společnosti A-NEWS, s.r.o. jako projektový manažer. Má za sebou produkci několika dokumentů, včetně dokumentu Prokletí z afrického Konga. V roce 2010 začal připravovat společně s jeho kolegy projekt první Pražské televize, které je nyní součástí. V televizi Metropol a Pětka zastává pozici šéfa internetu a nových médií, v jeho kompetenci je vývoj internetových stránek obou stanic a komunikace na sociálních sítích a prostřednictvím nových médií. Foto: TV Pětka