Nova ustupuje od placeného obsahu, na Nova Plus dá videa zdarma

Vedle svého zpoplatněného online archivu Voyo televize Nova spouští web Nova Plus, kde bude nabízet seriály a další odvysílané pořady zdarma po dobu sedmi dní od uvedení v televizi. Web nebude vyžadovat registraci ani poplatek, je ale osazen reklamou. Pořady se na něm objeví hned po odvysílání.

Logo služby Nova Plus

Logo služby Nova Plus

Nova Plus nabídne hlavní seriály Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2, Doktoři z PočátkůKriminálka Anděl, také zpravodajství a publicistiku Víkend, Prásk!, StřepinyTelevizní noviny. Jde o pořady vysílané na kanálech Nova, Smíchov a Telka.

„Pokračujeme tak v obchodní strategii distribuování vlastního obsahu napříč různými kanály,“ prohlásil Christoph Mainusch, generální ředitel skupiny Nova. Narozdíl od Primy a České televize Nova dosud nabízela svou internetovou videotéku zpoplatněnou. Neměla ale tolik předplatitelů, kolik se plánovalo.

Nejlepší propagací archivu seriálů na internetu je televizní vysílání premiérových dílů

Nejlepší propagací archivu seriálů na internetu je televizní vysílání premiérových dílů, taková je zkušenost Novy s Voyem, prezentovaná na loňské konferenci Innovation Day. Ukazuje, že nejvíc lidí si seriál z archivu na internetu pustí poté, co televize uvede jeho nový díl v klasickém vysílání