Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Nová verze aplikací ČTK pro iPad a iPhone umožňuje nákup obsahu

Za 19,99 eur za měsíc lze od tiskové agentury koupit stručný přehled dne, službu PROpřehled.

Aplikace ČTk pro iPad

Aplikace ČTK pro iPad

Nová verze aplikací ČTK iPhoneiPad nabízí uživatelům získat předplatné vybraných služeb. Přibyla možnost zakoupit předplatné službyPROpřehled, jako automaticky obnovované měsíční předplatné.

PROpřehled je výběr krátkých zpráv ze servisu ČTK, přehled toho nejdůležitějšího, co se doma i ve světě děje a bude dít. Cena PROpřehledu v aplikaci činí 19,99 eur za měsíc, je nižší než v ostatních distribučních cestách.

Vlastní aplikace (v ní se též zrychlilo načítání článků, vylepšilo ovládání i nápověda), stejně jako dosavadní obsah, zůstává zdarma. Nabídku dalších placených služeb chystá ČTK na podzim.

Česká tisková kancelář se živí prodejem informací, zadarmo na svých zpravodajských serverech zveřejňuje zhruba jen 20 % své produkce.

„Nové prostředí tabletů a chytrých telefonů je výborná distribuční platforma pro zpravodajství a různé naše služby. Umožňuje nám také zkoušet a využívat různé modely financování a přizpůsobovat je nabízené službě i potenciálním klientům,“ podotkl generální ředitel ČTK Jiří Majstr.

Aplikace ČTK pro iPhoneiPad si od loňského prosince stáhlo přes 22 tisíc uživatelů.