Nova vrátí Výměnu manželek i SuperStar a uvede dvě další „vaření“

Nejsledovanější tuzemská televize představila programové novinky pro jaro a podzim 2015.

Šéf Novy Christoph Mainusch prezentuje novinky

Šéf Novy Christoph Mainusch prezentuje novinky

„Když máte Coca-Colu, nemusíte přidávat Pepsi,“ shrnul v krátkém rozhovoru s Médiářem letošní strategii programu televize Nova její generální ředitel Christoph Mainusch. Nova dál bude stavět na populárních seriálech vysílaných už deset let, k tomu vždy každou sezonu přimíchá jednu či dvě novinky, některé z nich přitom jsou prověřené show z minula.

Hlavní novinkou jara bude na Nově seriál z prostředí Šumavy Policie Modrava, se Soňou Norisovou v hlavní roli. Cyklus televize začala natáčet už v roce 2008, zhotovila ale jen pilotní díl, opakovaně ho i vysílala, natáčení celého cyklu ale obnovila teprve předloni. Úvodní díl „Modravy“ odvysílá Nova znovu tuto sobotu 28. února ve 20.20, nové epizody pak bude dávat od 1. března v tomtéž čase každou neděli.

„Pokračujeme v tom, co umíme,“ uvedla dále programová ředitelka Alex Ruzek desátý ročník podvečerního seriálu Ulice, stejně tak desátým rokem pokračuje Ordinace v růžové zahradě. Dalších původních dílů se dočkají také Doktoři z Počátků, místo dvou epizod týdně ale nově půjde jen jedna. Středeční večer po 20. hodině totiž bude od konce března patřit premiérové řadě reality show Výměny manželek. „Máme tolik dobrých věcí, že je nemáme kam dát,“ prohlásila Ruzek.

Páteční a sobotní večery Nova dál vyhradí premiérovým českým a zahraničním filmům, především přijde hudební pohádka Tři bratři, komedie Zakázané uvolnění nebo pokračování populární klasiky Dědictví aneb Kurva se neříká. Ze zahraničních pak Avengers, Hněv Titánů či Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna.

Programové schéma TV Nova  na jaro 2015

Programové schéma TV Nova na jaro 2015

Podzimní novinky

V září se pak vrací pěvecká talentová soutěž SuperStar, Nova ji opět připraví se slovenskou Markízou, půjde už o sedmou řadu.

Přibudou také dva soutěžní pořady o vaření Nejlíp vaří moje máma! podle španělského formátu, kde rodiče při vaření napovídají svým dětem, a vlastní formát s pracovním názvem Češi vaří česká jídla. První z novinek půjde v sobotu a v neděli před Televizními novinami, druhé vaření pak ve středu od 20.20. „Je to české, je to o českém jídle a českých lidech,“ řekla programová ředitelka.

Nova momentálně - v sobotu vpodvečer - vysílá U Haliny v kuchyni. V sobotu před zprávami dál zařazuje sestřihy umu gastronomického experimentátora Ládi Hrušky, pod názvem Rychlovky Ládi Hrušky. Hruškovy kuchařky se zatím podle dnešní zprávy z Novy prodalo 374.000.

Programové schéma TV Nova na podzim 2015

Programové schéma TV Nova na podzim 2015

 

Programové schéma kanálu Nova Cinema na jaro 2015

Programové schéma kanálu Nova Cinema na jaro 2015

 

Programové schéma kanálu Smíchov na jaro 2015

Programové schéma kanálu Smíchov na jaro 2015

 

Programové schéma kanálu Fanda na jaro 2015

Programové schéma kanálu Fanda na jaro 2015

 

Programové schéma kanálu Telka na jaro 2015

Programové schéma kanálu Telka na jaro 2015