Nova vydá další „levnou“ kuchařku, už bez Hrušky

Kuchařky populárního Ládi Hrušky se prodalo nejmíň 374.000 výtisků, ale on už z Novy odešel. Gastronomického experimentátora teď místo něj dělá František Nyklas.

František Nyklas

Roli gastronomického experimentátora převzal na Nově reportér František Nyklas. Foto: TV Nova

Sedmdesát původních receptů slibuje druhý díl kuchařky Levně a chutně – Vaříme s Novou, kterou tuzemská nejsledovanější televize vydá na přelomu dubna a května. Vyjde v grafické podobě, jakou měl první, velmi úspěšný díl s tváří a jménem Ládi Hrušky na titulu. Té se ke konci února podle zprávy Novy prodalo 374.000 výtisků.

S Hruškou ale Nova, která do podzimu 2013 dává vaření prostor přímo v hlavních zprávách, nedávno ukončila spolupráci. Na obrazovce i v kuchařce ho nahradil reportér František Nyklas. I s ním hodlá Nova prodat tolik, co s Hruškou. Využije k tomu také tváře svých Televizních novin Lucii Boryhovou či Reynoldse Korantenga. „Naše ambice jsou veliké a první reakce knihkupců jsou pochopitelně ještě odvážnější, než u prvního dílu. Tato kuchařka je po loňském úspěchu projektem, kterému velmi věříme,“ řekl Zdeněk Novák, marketingový ředitel Euromedia Group, která knihu vydává. Cena výtisku zůstává na 199 Kč včetně DPH.

„Věříme, že kuchařka přinese radost nejen dospělým, ale i dětem, kterým je věnováno hned několik receptů,“ sdělila mluvčí televize Anna Suchá. Další kuchařka Novy slibuje návody na bramborový pivní chléb, cuketový sachr dort, zapečený květák, domácí kečup či hořčici, pro děti pak čarodějnické prsty, banánové jednohubky nebo tiramisu.

Titulní strana další kuchařky televize Nova

Titulní strana další kuchařky televize Nova