Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Nova za třetí kvartál hlásí 9% nárůst tržeb

Výnosy skupiny stanic televize Nova, tedy českých aktivit bermudské mediální skupiny CME, vzrostly ve třetím letošním kvartálu meziročně o 9 %. Za dosavadních devět měsíců roku 2017 to bylo o 5 %, stejně jako v druhém kvartálu, respektive v prvním pololetí roku. Devítiprocentní růst tržeb v kvartálu znamenal nárůst na 42,7 milionu dolarů (zhruba 930 milionů Kč) z 39 milionů (zhruba 850 milionů Kč) v témže období loňska. Tržby za prvních devět měsíců letoška se blíží 3 miliardám Kč.

Výnosy na jednotlivých trzích CME, v tisících dolarů

Výnosy na jednotlivých trzích CME, v tisících dolarů

Provozní zisk OIBDA přitom za třetí kvartál klesl o 4 % na 12,6 milionu dolarů (zhruba 250 milionů Kč), zatímco za první devět měsíců roku stoupl o 6 % (zhruba 1 miliarda Kč). Z hlediska výnosů i zisku je Česko pro CME nejvýnosnějším trhem, následují Rumunsko a s odstupem Slovensko a Bulharsko.

OIBDA na jednotlivých trzích CME, v tisících dolarů

OIBDA na jednotlivých trzích CME, v tisících dolarů

Výnosy celé skupiny CME narostly ve třetím kvartálu o 11 %, OIBDA o 30 % (při zohlednění směnných kurzů je to o něco míň). „Investujeme do programu, protože naši diváci stále vyžadují velmi kvalitní lokální produkci, což vetšinou kompenzujeme jinými úsporami, abychom zlepšili svou ziskovost,“ přiblížil strategii skupiny Christoph Mainusch, jeden ze dvou generálních ředitelů CME a šéf české Novy. Skupina se v létě zbavila slovinských a chorvatských aktivit, jež byly výnosově nejslabší. Spekuluje se také o prodeji zbývající části CME, včetně Novy.

Výnosy a zisky CME, v tisících dolarů

Výnosy a zisky CME, v tisících dolarů