Nova začala blogovat, chce zlepšit odbornou diskusi o televizním vysílání

Nový příspěvek bude televize přinášet každý čtvrtek.

Komeční televize Nova spustila na své publikační platformě Mediablog, „prostor, kde se budou potkávat názory, postřehy, komentáře, reakce a poznámky těch, kteří stojí za televizním vysíláním, a těch, kteří ho analyzují, hodnotí, využívají k podnikání, studují, kontrolují, ovlivňují či jenom jako diváci sledují“.

„Přinášíme novou platformu, kde bychom chtěli nabídnout prostor těm lidem a odborníkům, pro které je televize hlavní oblastí zájmu, a jejich názory a postřehy zprostředkovat širší veřejnosti,“ sdělila mluvčí Novy Michaela Fričová. „Nový příspěvek budeme přinášet každý čtvrtek, diskuse k jednotlivým textům zůstávají otevřené v průběhu celého týdne,“ doplnila.

Web má podtitul „oficiální informace neoficiální formou“. Publikovat chce televize texty psané profesionálními odborníky se zkušenostmi z televizní produkce, kteří pracují pro ni, i externí autory, kteří se televizní, filmovou, reklamní, eventovou a jinou produkcí dlouhodobě zabývají.

Nova věří, že takové texty „přispějí k dlouhodobé odborné diskusi na téma televizního vysílání a vývoj mediálního trhu“.