Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Nova začala prodávat reklamu na stanicích AMC

Televize Nova přebírá od mediazastupitelství Atmedia prodej inzerce na pěti místních stanicích globální divize americké televizní sítě AMC Networks. Jde o televizi pro děti Minimax, filmový kanál Film+, sportovní stanice Sport1 a Sport2 a informačně-zábavní Spektrum. Od března je bude exkluzivně zastupovat v oblasti televizní reklamy a sponzoringu. Atmedia v minulosti patřila síti AMC, loni nicméně změnila majitele.

„Můžeme klientům nabídnout víc tematických stanic se specifickou afinitou. Nabídneme další alternativní kanálové mixy,“ uvedl Jan Vlček, jednatel a obchodní ředitel Novy. Například kapacita zásahu v cílové skupině dětí od 4 do 14 let se zvýší oproti dosavadnímu stavu třikrát. „Plánujeme zvyšovat investice do kvalitního obsahu, aby naše stanice měly lepší a efektivnější dosah na různé cílové skupiny,“ doplnil Viktor Rados, ředitel pro strategický a obchodní rozvoj společnosti AMC.