V dnešním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Nováková je zpět v médiích, v Mafře

Miloslava Nováková (vlevo) vedla od dob ředitele Vladimíra Železného komunikaci televize Nova

Miloslava Nováková (vlevo) vedla od dob ředitele Vladimíra Železného komunikaci televize Nova

Někdejší dlouholetá šéfka marketingu televize Nova Miloslava Nováková opět pracuje v médiích, nastoupila jako ředitelka public affairs pro Česko a Slovensko do mediální skupiny Mafra, spadající pod holding Agrofert Andreje Babiše. Je přímo podřízena šéfovi Mafry Štěpánu Košíkovi a má se starat o vnější vztahy, posílení mediální a marketingové komunikace a podporovat eventy. Její síla je v četných kontaktech mimo jiné právě na pomezí médií a politiky.

Nováková od února 2012 vedla komunikaci na ministerstvu průmyslu a obchodu, a to za ministra Martina Kuby z ODS. Letos v únoru ji odvolal Jan Mládek z ČSSD.