V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Nové Info.cz bere na video moderátora z Primy

Televizní reportér a moderátor Pavel Štrunc má na web dělat reportáže a debaty o politice.

Pavel Štrunc. Foto: TV Prima

Pavel Štrunc. Foto: TV Prima

Parlamentní reportér a moderátor odpoledních Miniduelů televize Prima Pavel Štrunc míří do chystaného zpravodajského webu Info.cz, za nímž stojí vydavatelství Czech News Center s Libuší Šmuclerovou v čele. Nový online titul vedený šéfredaktorem Michalem Půrem, dosavadním šéfem časopisu Euro, má se Štruncem uvádět reportáže a debaty z oblasti politiky.

Štruncovo rozhodnutí opustit Primu předcházelo kontroverzím minulého týdne kolem aktuálního dílu Show Jana Krause, podle Štrunce mezi událostmi není souvislost. „Po letech v televizi jsem chtěl změnu a Info.cz staví silný a perspektivní tým, Czech News Center zároveň nabízí solidní zázemí,“ odůvodnil Štrunc. Ten před angažmá na Primě, kde po čas absence zraněného Tomáše Hauptvogela uváděl hlavní zpravodajskou relaci po boku Terezie Kašparovské, působil několik let i ve zpravodajství České televize a zpravodajské televize Z1.

Jeho kolegy v novém projektu budou i další lidé z televizí - konkrétně Radka Zítková či Lukáš Pospíšil z ČT nebo zástupce šéfredaktora Eura Zdeněk Fučík, který nedávno přišel rovněž z Kavčích hor. Nový zpravodajský web by měl odstartovat 17. listopadu.