Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Nové studio ČT v Brně chce stavět 11 firem, nejmíň za 277 milionů Kč

  • ČTK
  • 24. 10. 2013 12:47
Současná brněnská budova České televize už nevyhovuje provozu. Foto: Profimedia.cz

Současná brněnská budova České televize už nevyhovuje provozu. Foto: Monika Tomášková / Mafra / Profimedia.cz

O stavbu nového brněnského studia České televize se uchází 11 firem, z nichž nyní komise vybírá vítěze. Kdy výběr ukončí, není jasné, nabídky uchazečů jsou totiž velmi obsáhlé. Veškeré termíny by tak nyní byly spekulativní, řekla ČTK mluvčí ČT Alžběta Plívová. Soutěžní cena byla 340 milionů Kč, nejnižší nabídka činí 277 milionů Kč.

Nové studio v líšeňském areálu Zetoru by mělo stát podle posledních červnových předpokladů do jara 2015, tehdy ČT vypsala zakázku. Jenže ta počítala s tím, že se začne stavět v listopadu. “Výběr uchazečů může ještě zahrnovat písemné vysvětlení nabídek,” uvedla Plívová. Navíc se ještě mohou odvolat firmy, které byly případně vyloučeny ze soutěže, nebo firmy, které Česká televize nevybere jako vítěze tendru.

Stavba nového studia se začala chystat už před více než pěti lety za generálního ředitele Jiřího Janečka. Uvažovalo se i o pozemku v Bosonohách, nakonec padla volba na areál, v němž dříve sídlil Zetor. Nejdříve se počítalo s náklady 600 milionů Kč, ty se však snížily kvůli odložení stavby ateliéru, jenž je momentálně v Židenicích.

Stavba nového studia vyjde ČT levněji než oprava současného v centru města v paláci Typos. Televize tam sídlí od roku 1961 a od počátku je provizoriem. V Líšni vznikne komplex studií a dalších prostor pro výrobu a vysílání pořadů. Nyní má ČT v Brně okolo 250 zaměstnanců. “Nové studio se postaví podle televizní logistiky. Typos byl původně bytový dům a po celou dobu se televizním potřebám jen přizpůsoboval,” řekl již dříve ČTK ředitel brněnského studia Karel Burian.

ČT předpokládá, že až současné studio doslouží, nabídne je k prodeji.