Náš newsletter se po letní pauze vrací od začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Noví v Událostech, komentářích a Interview ČT24: Borek, Takáč, Tvarůžková, Witowská

Danielu Drtinovou chce v podvečerním Interview nahradit řada lidí i zvenčí, „od píšících novinářů až po celebrity“.

Zuzana Tvarůžková bude nejfrekventovanějším nováčkem v Událostech, komentářích a Interview

Zuzana Tvarůžková bude nejfrekventovanějším nováčkem v Událostech, komentářích a Interview. Repro: ct24.cz

Ředitel redakce zpravodajství České televize Zdeněk Šámal má jasno, kým v publicistických pořadech ČT24 nahradí odcházející moderátory Martina Veselovského a Danielu Drtinovou.

  • V Událostech, komentářích se budou se stávajícím moderátorem Lukášem Dolanským ob týden střídat Daniel Takáč, David Borek a Zuzana Tvarůžková.
  • Interview ČT24 mají střídavě uvádět Tvarůžková se Světlanou Witowskou (dříve Zárubovou), každá vždy jeden týden od pondělí do pátku.

Médiáři to dnes na Kavčích horách řekli Zdeněk Šámal a zástupce šéfredaktora Čestmír Franěk, zodpovědný právě za aktuální debaty a diskuse. Příští týden má Události, komentáře začít moderovat Takáč, pak bude zas týden Dolanský, následně poprvé Borek, týden opět Dolanský, další týden Tvarůžková. Ze tři nováčků vzejde jeden definitivní, který se nakonec bude střídat s Dolanským. „Po určité době vyhodnotíme, kterému z nich tento formát nejvíce vyhovuje,“ říká Šámal.

Tvarůžková bude zároveň příští týden začínat v Interview ČT24, další týden nastoupí Witowská. „Nevylučujeme, že se k nim připojí ještě někdo třetí, protože jsme předsvědčeni, že ty lidi máme, a nevylučujeme ani, že se třeba objeví někdo zvenčí. Zájem o moderování Interview je značný, od píšících novinářů až po celebrity,“ podotkl Šámal k pořadu, který nesl jméno Daniely Drtinové, jež nyní z televize odchází. „Neděláme nábor, žádný typ vyhledávání, lidé píšou sami, nabízejí se,“ řekl také ředitel zpravodajství.

„Název pořadu nebudeme svazovat s žádným konkrétním jménem, bude to Interview ČT24, pak uvidíme, jestli si to někdo zaslouží,“ doplnil Franěk.

Borek, Takáč, Tvarůžková i Witowská zároveň moderují denní Studio ČT24, Takáč navíc večerní debatní Hyde Park. Vedení redakce zatím vyčkává, zda zmínění zvládnou dosavadní i novou práci, nebo jestli je bude ve zmíněných pořadech nahrazovat.