Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Novinář Miloš Čermák odešel z Reflexu, počtvrté za dvacet let

Připomněl, že výrazný časopis opouštěl v roce 1993, 2003, 2006 a teď koncem roku 2012.

Novinář Miloš Čermák odešel z časopisu Reflex, vedeného Ivanem Hamšíkem. Oznámil to na Twitteru a zprostředkovaně na Facebooku.

Podle informací ČTK Čermák aktuálně zvažuje dvě pracovní nabídky. Jedna z nich se váže k vydavatelství Mladá fronta Františka Savova, které vydává deník E15, ekonomický týdeník Euro či měsíčník o médiích Strategie. Novinář se ve svých článcích věnuje především médiím.

Letos pětačtyřicetiletý Čermák vystudoval kybernetiku na Fakultě elektrotechnické ČVUT. V roce 2010 založil konzultační společnost Next Big zaměřenou na komunikační trendy a nová média, provozoval také web Futurum.cz. Před lety stál u zrodu Médiáře.

Čermák napsal i několik rozhlasových a divadelních her a je spoluautorem komiksu Hana & Hana.