Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Novinku Splněné sny, „Poštu pro tebe“ televize Barrandov, vidělo přes tři sta tisíc lidí

Souběžné předávání státních vyznamenání prezidentem zajímalo tři čtvrtě milionu lidí.

Splněným snem v prvním dílu bylo i vystoupení Michala Davida. Foto: TV Barrandov

Splněným snem v prvním dílu bylo i vystoupení Michala Davida. Foto: TV Barrandov

Nadprůměrný podíl na sledovanosti přinesla digitální televizi Barrandov programová novinka Splněné sny, o životních příbězích konkrétních lidí. Ve sváteční pátek 28. října po 20. hodině zaujal 303 tisíc diváků starších patnácti let, tedy 8 % těch, kteří měli zapnutou televizi.

Průměrný měsíční podíl Barrandova ve večerním hlavním vysílacím čase přitom letos jen jednou překročil 6 procent.

Splněné sny vznikají ve vlastní produkci Barrandova, režíruje je Marian Kleis (Ordinace v růžové zahradě, Ulice), projekt vede Zuzana Horová. Moderátorem je Jaroslav Mendel. Série má 8 hodinových dílů, půjdou vždy v pátek od 20 hodin.

Pořad je podobný Poště pro tebe, jejíž českou verzi uvádí ČT1, jen to podle šéfky Barrandova Janky Vozárové „není truchlohra“, ale ukazuje i „životní náboj“. V Poště pro tebe lidé napravují staré křivdy tím, že se zvou do studia před kamery, ve Splněných snech jeden druhému plní tajná přání.

První díl Splněných snů si úspěšně vedl s akvizičním seriálem Vteřiny před vraždou na Primě (392 tisíc diváků, podíl 10 %), naopak oba výrazně předčil přenos z předávání státních vyznamenání prezidentem republiky ke státnímu svátku na ČT1 (738 tisíc diváků, podíl 20 %).

Menzelův film Obsluhoval jsem anglického krále na Nově získal 845 tisíc diváků (podíl 24 %). Nejsledovanějším pořadem v pátek večer byla Show Jana Krause s 948 tisíci diváků, při podílu 28 %.