V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Novotný opouští bulvární web Extra.cz

Online podnik Jana Barty a Tomáše Kačeny přichází o svého duchovního otce. Personálně živo je i v redakcích velkých vydavatelství, chystají se nové zábavní weby.

Pavel Novotný jako moderátor Prásku. Foto: TV Nova

Extra.cz proslavil Pavel Novotný, činný též jako jako moderátor Prásku. Foto: TV Nova

Pavel Novotný jako šéfredaktor bulvárního webu Extra.cz končí. Oznámil to dnes přes Facebook. Došlo k tomu prý po zralé úvaze a dlouhém hledání týmu, který tam zanechává. O Novotného odchodu se delší dobu spekulovalo. On mezitím začal být činný ve vydavatelství Empresa Media Jaromíra Soukupa - začal psát sloupky pro časopis Týden. Web Extra.cz produkuje od března 2013 internetové vydavatelství Extra Online Media Jana Barty a Tomáše Kačeny. Doménu předtím koupili od Miloše Čermáka, toho času šéfa iHNed.cz v Economii.

Kurva jak to jen napsat a nebýt sentimentálni? Bez šance.. A to se psaním živím…Nikdo mě nevyhazuje, nikdo mě nepř...

Posted by Pavel Novotný on 3. červen 2015

 

Novotný, který Extra.cz vedl od jeho založení, začátkem letošního roku skončil s moderováním pořadu o celebritách Prásk! televize Nova, kde ho nahradila Gabriela Partyšová. Začátkem května pak oznámil, že pro své videoblogy Extra.cz získal kuchařskou hvězdu televize Nova Láďu Hrušku, jehož odchod z komerční televizní jedničky byl s osobou Novotného spojován.

Obor bulváru se výrazněji hýbe

V segmentu bulvárních médií je v poslední době živo na řadě front. Konkrétně šéf webu Blesk.cz vydavatelství Czech News Center Petr Konečný odchází do konkurenčního mediálního domu Mafra. Jeho místo od 1. července převezme dosavadní šéfeditorka webu Eva Šimková. Redakci Blesku naopak od června posílili editoři Jan Kálal, donedávna reportér webu Echo24.cz Dalibora Balšínka, a redaktorka Klára Brunclíková z televize Nova,

Zatímco Blesk hodlá na webu posílit sekci seriózních zpráv, Mafra, která už pod iDnes.cz provozuje sekci bulvární Revue, naopak výrazně nakročí k lehčí produkci. Kromě zábavního webu, který má chystat Konečný z Blesku, připravuje vlastní web s původním videem. Zodpovědný je za Josef Koukolíček, který v minulosti dělal pro Extra.cz, v televizi Nova i pro další bulvární web Super.cz. Jako dramaturgyně pro nový projekt Mafry pracuje Nikol Štíbrová, jeden z pořadů tam má mít Luděk Staněk, donedávna šéf magazínu Ego! v Economii. Mafra také nedávno do vedení své digitální divize angažovala Martina Ondráčka, zkušeného mediálního manažera, dlouholetého ředitele zpravodajství Novy, naposledy ve vedení Radiožurnálu.

Svou pozici u publika si postupně buduje nový bulvární web Bomba.cz, staví na drbech a humoru. Formálně je jeho vydavatelem pražská společnost Velká Bomba vlastněná Ondřejem Chybou, nicméně v pozadí stojí Robin Raszka, designér se zaměřením hlavně na mobilní byznys, šéfkou je Ivona Kratochvílová. Bomba.cz sahá pro posily mimo jiné do zmíněného vydavatelství Czech News Center - z online redakce Aha! přilákala Martinu Pašingerovou.