Šéfredaktorkou Radia Wave je Jonášová

Iva Jonášová střídá ve funkci Tomáše Turka, který odchází z Českého rozhlasu.

Iva Jonášová

Iva Jonášová

Radio Wave povede od 1. prosince jako šéfredaktorka Iva Jonášová. Vystřídá Tomáše Turka, který stanici veřejnoprávního Českého rozhlasu určenou „mladě smýšlejícím posluchačům“, řídil od roku 2011. Turek se rozhodl z Českého rozhlasu odejít.

Tomáš Turek

Tomáš Turek

Pod novým vedením Jonášové chce Radio Wave sázet především na kreativní a multimediální projekty, eventy a podporu progresivních hudebních formátů a kapel.

„Už 16. ledna oslavíme deset let jeho existence na party v pražské MeetFactory. Na jaře otevřeme nové vysílací studio na Vinohradské třídě, kde budou moderátoři v přímém kontaktu s veřejností. Věnovat se budeme nadále podpoře české hudební scény prostřednictvím koncertní série Live Sessions a talentových soutěží Startér a Czeching. Naší ambicí je také větší účast Radia Wave na významných hudebních festivalech a participovat budeme rovněž na projektu Českého rozhlasu Karel je king!, který bude ve vysílání propojovat historii se současností,“ vypočítává Jonášová.

Kdo je Iva Jonášová

Nová šéfredaktorka má zkušenosti z působení v Českém rozhlase i České televizi, věnuje se také vysílání komunitních rádií a vývoji nových formátů. Působila jako autorka pořadů, dramaturgyně, režisérka, moderátorka a redaktorka na různých stanicích Českého rozhlasu (Český rozhlas 6, Leonardo, Vltava, Online, Praha, Regina) a v České televizi (pořady Paskvil, Kosmopolis, Kult_off, Před půlnocí). V roce 2014 nastoupila v Českém rozhlase na pozici dramaturgyně nových formátů, kde se věnovala zejména vývoji nových formátů a projektů pro mladou generaci. Od roku 2014 vede rozhlasový projekt Czeching, zaměřený na vývoz současné české nemainstreamové hudby do zahraničí. Je také spoluzakladatelkou obecně prospěšné společnosti StreetCulture, zabývá se problematikou a vysíláním komunitních rádií a vývojem nových rádiových formátů. Působí dále jako lektorka Rozhlasové dílny StreetCulture a vyučuje audiotvorbu na Vyšší odborné škole publicistiky v Praze. Je členkou poroty a Rady ceny Vinyla a dalších porot hudebních cen. Spoluorganizuje také talentovou hudební soutěž 1B2P a spolupracuje s showcaseovým festivalem a konferencí Czech Music Crossroads.