Na trhu je nový časopis pro motorkáře Drž stopu

Šéfredaktorem nového dvouměsíčníku je Jiří Roth, který předtím 12 let řídil český Esquire.

Titulní strana prvního vydání časopisu Drž stopu

Titulní strana prvního vydání časopisu Drž stopu

Poprvé v polovině letošního listopadu vyšel nový časopis Drž stopu, určený všem uživatelům motocyklů. Zatím má vycházet jako dvouměsíčník, první číslo jde pouze do přímé distribuce (objednat lze na webu či přes Send), zatím nasbíralo několik stovek předplatitelů. Vydavatelem titulu je společnost Gbox z Budyně nad Ohří, který provozuje přepravu motocyklů v kontejnerech po Evropě a vlastní motoškolu.

„Z vlastní zkušenosti vím, jaký je mezi motorkáři hlad po sebezdokonalování a po získávání nových zkušeností. Každý chce jezdit co nejlépe, aby si jízdu co nejvíc užil. A pro všechny takové motorkáře je určený náš časopis. Jeho hlavními tématy jsou bezpečná jízda a umění ovládnout svůj stroj,“ uvedl jednatel a majitel firmy Gbox Pavel Efler

Vedením redakce pověřil vydavatel dlouholetého šéfredaktora lifestylových titulů Jiřího Rotha. Ten do letoška vedl celkem 12 let českou edici magazínu Esquire, kterou předloni převzala Mafra.

Jiří Roth

Jiří Roth

„Sám jezdím na motorce, a protože se nepovažuju za skvělého jezdce, tak se snažím neustále někde trénovat. Mám tedy k hlavním tématům časopisu poměrně blízko. Měřítkem relevantnosti jednotlivých článků v časopise pro mě je, když se z nich dozvím něco nového nebo když si díky nim uvědomím něco, co mi pomůže ve zlepšení vlastní jízdní techniky,“ podotkl šéfredaktor. Po odchodu z Esquiru spravuje Jiří Roth společně s Daliborem Demelem obsahový web Mužská věc.

Na stránkách časopisu se budou objevovat zkušení jezdci jako bývalý motocyklový závodník Matěj Smrž, instruktoři Míra Lisý, Petr DrnovskýPetr Luňák, motocestovatel Jarda Šíma nebo motocyklový nadšenec, fotograf Adolf Zika.

Vedle nich se časopis zaměřuje na vybavení motorkářů, ochranné pomůcky, oděvy, obutí, helmy a další bezpečnostní prvky. Součástí každého vydání budou rozsáhlé testy motocyklů, přehledy novinek nebo tipy na jednotlivé modely motocyklů.

Čtenáři zavzpomínají na legendární motocykly a setkají se s osobnostmi, pro které jsou motorky životní vášní. Redakce chce se čtenáři úzce spolupracovat a tvořit s jejich pomocí redakční obsah v oblastech bezpečné jízdy, nácviku jízdní techniky a ovládání motocyklů.