Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Nový „český Sex ve městě“, seriál ČT EnTenTýky se propaguje blogem Jsemvtom.cz

Sociální sítí Twitter začala rezonovat zmínka o blogu čerstvé matky Ute Zikmundové nazvaný Jsemvtom.cz. Jde o netradiční propagaci patnáctidílného rodinného seriálu České televize s názvem EnTenTýky, který natáčí produkční firma Eallin TV moderátora Pavla Anděla a jenž by se měl dostat na veřejnoprávní obrazovku letos na podzim.

ČT dílo v březnu představila mezi stěžejními programovými projekty jako něco, co „bude v tom nejlepším vycházet ze série Sex ve městě se zásadním rozdílem, kdy hlavní hrdinky neřeší jen sex, ale i děti a rodinu“. Cyklus má ambici oslovit generaci dnešních třicátníků a čtyřicátníků.

Ute Zikmundová je jméno hlavní postavy seriálu, kterou hraje Jitka Schneiderová. Scénáristka Lucie Konečná - sama píše blog ... zase ta Lucie!, kde nedávno zveřejnila fota ateliérového bytu Ute - postavu vytvořila jako novinářku-matku ve věku 37 let, která žije v domácnosti s otcem svého bývalého přítele Viktora, s nímž má čtyřletého syna Dana. Na zkušenosti s touto životní situací se také zmíněný blog zaměřuje.

Doménu jsemvtom.cz patří firmě Communic Research, kterou spoluvlastní Jiří Milfait, Rostislav Kocman a Libuše Maturová. Propagaci seriálu v prostředí sociálních sítí může zkomplikovat podobně nazvaná aktuální kampaň Jsem v tom s Lékaři bez hranic.

Nevěrného přítele Viktora Brouka hraje Filip Blažek, jeho otce Viléma Brouka Oldřich Vízner. Schneiderová i Blažek vystupovali v podobně zaměřeném seriálu komerční televize Prima Přešlapy, stejně jako třeba Zuzana Kajnarová, která v cyklu EnTenTýky hraje taky.

Z prezentace ČT k seriálu EnTenTýky

Z prezentace ČT k seriálu EnTenTýky