V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Nový deník bude Deník N, vybral sedm milionů

Chystaný titul má za sebou úspěšný crowdfunding, dva týdny před startem mění název.

Šéfredaktor Deníku N Pavel Tomáš (vlevo) a ředitel vydavatelství N Media Ján Simkanič nad výtiskem prvního vydání

Šéfredaktor Deníku N Pavel Tomáš (vlevo), ředitel vydavatelství N Media Ján Simkanič a provozní ředitelka Eva Romancovová nad výtiskem nultého čísla. Foto: Deník N

Připravovaný Nový deník bude vycházet na internetu i v tištěné podobě. Pomohl k tomu úspěšný crowdfunding, během nějž titul vydavatelství N Media vybral 7 milionů Kč, respektive získal 5.433 předplatitelů, z nichž 1.483 si objednalo i papírovou verzi. „Je to pravděpodobně rekordní částka vybraná v českém prostředí pomocí crowdfundingu,“ prohlásil k výsledku sbírky ředitel vydavatelství Ján Simkanič. Zároveň informoval, že pracovní název Nový deník se mění na Deník N, čímž se český titul přiblíží mateřskému slovenskému Denníku N, na jehož publikačním systému také poběží.

Redaktoři ze zhruba čtyřicetičlenného týmu zatím publikují na Facebooku, už koncem tohoto týdne ale plánují spustit provizorní webu na adrese denikn.cz (právě získání této domény umožnilo využít českou verzi slovenského názvu, chvíli ale podle Simkaniče trvalo ji získat). Za pár dní by také měli abonenti dostat přihlašovací údaje k vyzkoušení. A od středy 24. října se má postupně rozesílat speciální nulté číslo. Oficiální start se plánuje na neděli 28. října, ke 100. výročí vzniku Československa.

Titulní strana nultého vydání Deníku N. Prezidentem je míněn Slovák Kiska

Titulní strana nultého vydání Deníku N. Prezidentem je míněn Slovák Kiska