V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Nový kanál pro muže Fanda televize Nova může do pozemních sítí, na kabel i satelit

Třemi cestami - v pozemních digitálních sítích, v kabelových rozvodech a přes satelit - se bude moci k divákům dostávat chystaný nový kanál televize Nova nazvaný Fanda. Rada pro vysílání mu udělila satelitní licenci. Pro kabelové sítě a platformu DVB-T oprávnění vydala dřív, v těchto dvou případech teď jen souhlasila se změnou názvu z původního Kanál 5.

Jak rada oznámila, program pátého televizního kanálu Novy bude zaměřen převážně na sport, dramatickou tvorbu a dokumentární tvorbu především americké provenience, a to akčního, kriminálního a sci-fi žánru.

Sportovní pořady se zaměří převážně na populární sporty fotbal, hokej a motorismus. Bude tak blízko nové podobě konkurenční Primy Cool, zaměřené od září i na fotbal.

Časový rozsah vysílání je zpočátku nastaven na 18 až 20 hodin denně. Nova zatím neoznámila, zda program bude k naladění volně, anebo bude placený.

Nova už vysílá hlavní kanál, filmovou Novu Cinema, Novu Sport, československou verzi hudební MTV (jako placený kanál), nedávno na internetu spustila Voyo Cinema a nyní si od rady zajistila licenci také na zamýšlený, zřejmě internetový zpravodajský kanál Nova News.