V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Nový nutriční nápoj v Česku: na trh vstupuje rakouská značka Saturo

Saturo vstupuje na český trh

Saturo vstupuje na český trh

Zleva Joerg Hauke, finanční ředitel Saturo, Hannes Feistenauer, ředitel Saturo a Armin Feistenauer, technický ředitel Saturo

Zleva Joerg Hauke, finanční ředitel Saturo, Hannes Feistenauer, ředitel Saturo a Armin Feistenauer, technický ředitel Saturo

Nápoj Saturo zleva ve 330 ml variantě, větší balení pak v 550 ml variantě

Nápoj Saturo zleva ve 330 ml variantě, větší balení pak v 550 ml variantě

Na český trh přichází původem rakouský nutriční nápoj Saturo, rozšíří tak nabídku vedle značek jako Mana a od loňska také Real Food. Nový nápoj se bude zatím prodávat skrze e-shop značky Saturo, nabízen je ve čtyřech variantách - bez příchuti, čokoláda, vanilka a v limitované edici i banán. Saturo si nechává nápoj vyrábět v Německu, do Česka jej dováží z nizozemského skladu. Doprava je v případě nákupu nad 50 euro (zhruba 1300 Kč) zdarma, pod tuto výši si e-shop účtuje 5 euro (asi 130 Kč). Doručení může trvat od jednoho do pěti dnů. 

Nápoj se prodává v lahvích o velikosti 330 ml, koupit se dá nejméně po osmi lahvích za cenu kolem 20 euro (tedy zhruba 520 Kč). Firma vyrábí také lahve o objemu 500 ml a kávovou příchuť, ani jedno zatím na e-shopu není dostupné. Větší objem by měl být v prodeji od začátku června.

„Saturo jsme založili teprve v roce 2017 a jsme vděční, jak rychle jsme se dostali až sem. Po vstupu na francouzský a britský trh chceme naše výrobky nabídnout také českým zákazníkům. Přestože je na českém trhu několik konkurenčních značek, věříme, že mezi nimi dokážeme vyniknout,“ uvedl Hannes Feistenauer, ředitel značky Saturo. Start-up aktuálně sídlí ve Vídni. „Na začátku jsme firmu rozjeli díky investicím dvou lidí, z nichž jeden byl doktor Patrick Stepanek, který má české rodiče, čeština je jeho mateřský jazyk, takže je jasné, že vstup na trh v jeho rodné zemi je mu blízký,“ doplnil k založení start-upu Feistenauer. Druhým investorem je Christoph Filnkoessl. Firma podle je podle jeho slov před podpisem smlouvy k další investici, kterou však nechtěl více komentovat.

Saturo je kašovitý nápoj, který může při konzumaci čtyř lahví o objemu 330 ml nahradit denní stravu. Kromě e-shopu by ho chtěl rakouský start-up dostat i do dalších prodejních kanálů. „Na českém trhu plánujeme působit i skrze jiné prodejní kanály. Když budete v Praze čekat na vlak nebo tankovat na benzínce, měli byste mít možnost si dát rychlé, vyvážené a chutné jídlo. Letos jsme vytvořili specializovaný tým čtyř lidí, který se zaměří výhradně na poskytování nejlepších produktů a služeb právě v Česku,“ uvedl ředitel značky. 

Dostat se do maloobchodních sítí není pro menší obchodníky snadnou záležitostí, české firmě Heaven Labs s práškovou stravou Mana se to však v loňském roce povedlo. Od loňského února se dostala už v ready-to-go podobě do sekce Zdravý svět sítě hypermarketů Globus a později také do sítě trafik Relay. Za loňský rok měla uhříněveská firma obrat 87 milionů Kč.