Nový online seriál Liga mužské moudrosti přinese „útok na hyperkorektnost“

Režisér série Vladimír Skórka avizuje „styl humoru, který by dnes už v televizích neprošel“.

Tvůrci internetového seriálu Skoro na mizině připravili nový seriál Liga mužské moudrosti, který opět financovali z finančních příspěvků fanoušků. Seriál označovaný jako „útok na hyperkorektnost“ přinese nové téma a herce, jakými jsou Michal Isteník, Eva Leinweberová či Tomáš Havlínek. Nováčky v hereckém obsazení doplní Josef Kaluža, Petr Panzenberger, Pavla Dostálová nebo Martin Gorol. Tým tvořený režisérem Vladimírem Skórkou, scenáristy Martinem ŠimičkemPetrem Kolečkem nebo hercem Jiřím Langmajerem zůstává. Narozdíl od seriálu Skoro na mizině nebudou kvůli časovému vytížení v novince účinkovat herci z ostravského Divadla Mír Štěpán Kozub nebo Albert Čuba.

Premiéra pilotního dílu bude 12. prosince na YouTube, na kanálu Dobře vycpaný bobr. „Ačkoli to vypadalo, že jsme se nadobro odmlčeli, není to tak. Díky příspěvkům fanoušků můžeme skutečně nezávisle tvořit a mohli jsme přijít s kontroverzním tématem a stylem humoru, který by dnes už v televizích neprošel,“ uvedl režisér Skórka. „Také chvíli trvalo, než jsme přišli na tu správnou myšlenku, o čem by to mělo být, protože seriál musí mít silné téma, jinak nás to nebaví. Tou myšlenkou je, že se musíme postavit proti hyperkorektnosti, proti špatně podanému či zneužívanému fenoménu #metoo a tak dále. Doufáme, že i na tomto poměrně vážném poli se najdou lidé, které seriál pobaví a potěší.“

Internetový seriál Skoro na mizině, za nímž stojí tvůrci online seriálu Lajna, popisuje situaci herců ode dne, kdy byla zavedena karanténa. Osmidílný seriál vzniklý ve specifických podmínkách protipandemických opatření se setkal s velkým ohlasem. Jeho první epizoda Došly prachy od loňského 22. dubna zaznamenala do dneška skoro 2,4 milionu zhlédnutí.

Sdílejte