V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Nový sklad Makra bude mít čtyři teplotní zóny, dovážet má do osmi hodin

Velkoobchodní síť Makro bude mít v polovině příštího roku v Kozomíně nový distribuční sklad se čtyřmi oddělenými teplotními zónami pro centrální skladování. Celkem v něm bude 50.000 skladovacích pozic. Sklad bude mít rozlohu 50.000 metrů čtverečních, až 40 % plochy přitom mají zabírat chladicí prostory. Z centra se bude expedovat zboží přímo zákazníkům v Praze a v jejím okolí, a také velkoobchodním prodejnám sítě. Dovoz má být zajištěný do osmi hodin od objednání. Ve střednědobém horizontu stavba nového skladu zajistí 600 nových pracovních míst, nábor zaměstnanců už Makro zahájilo.

Stavbu nového distribučního centra oznámilo Makro na konci minulého roku. Nové distribuční centrum pro Makro staví developer CTP v logistickém parku CTPark Prague North u dálnice D8. Vnitřní technologické řešení poloautomatických skladovacích a manipulačních linek zajišťuje německá firma SSI Schafer, která všechny komponenty vyrábí v Hranicích na Moravě.

Nový sklad má díky automatizaci fungovat bez přestání a má Makro připravit na postupný přechod k převažující přímé distribuci. Ta aktuálně v potravinách Makra dělá 25 %. „Přímá distribuce je jednoznačným trendem u našich zákazníků. Navíc dvě třetiny všech zákazníků ze segmentu gastronomie a nezávislého maloobchodu lze oslovit pouze prostřednictvím zavážky zboží,“ uvádí Guillaume Chene, výkonný ředitel Makra v Česku, „transformace od prodeje ke službám je součástí obchodní strategie, kterou jsme přijali loni. Samostatné distribuční centrum a logistická síť nám dává možnost zásadně se na této cestě posunout.“

„Zlepšené nastavení procesů omezí nadbytečnou manipulaci se zbožím a umožní zaměstnanců věnovat víc času zákazníkům,“ doplnil Chene. Díky rozšíření přímé distribuci totiž Makro předpokládá snížení počtu návštěvníků kamenných prodejen, i z toho důvodu v září představilo nový koncept pobočky na Stodůlkách. Ten je barevnější, modernější, doplněný o zábavní prvky na ploše a o ochutnávky.

Nové, barevnější pojetí prodejny Makro Stodůlky

Nové, barevnější pojetí prodejny Makro Stodůlky