Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Nový web Fair Price Music prodává hudbu přímo, umožňuje crowdfunding

Web Fair Price Music

Web Fair Price Music

Na českém a slovenském internetu se objeví další kanál pro prodej hudby. Web Fair Price Music zprostředkuje přímý prodej skladeb posluchačům a naopak vybírání peněz od nich na nové hudební počiny, tzv. crowdfunding. Z přímého prodeje mají hudebníci 90 %, z darovaných částek dostane interpret 95 %.

Prodávat se budou celá alba, hudebník si stanovuje cenu za své dílo sám. Faktická cena přitom bude záviset na nakupujícím – ten bude moci přispět i vyšší částkou. „Nakupující se mohou rozhodnout, zda transakční poplatky zaplatí sami nebo zda tyto půjdou na vrub kapely,“ říká muzikant Ondřej Novák z Fair Price Music, další v týmu je Tomáš Hofer, v 90. letech spoluzakladatel antivirového AVG.

Novák drží 22,5 % provozující firmy Fair Price Music, Hofer 10 %, většinovým vlastníkem je Jiří Šmehlík (67,5 %).

Podporovanými formáty jsou MP3, FLAC, OGG, platit se dá kartou, PayPalem či kreditem Fair Price Music.