V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Novým majitelem RTA je britská firma Malcolm & Whitacker Recovery

Akciovou společnost Regionální televizní agentura (RTA) nově vlastní britská firma Malcolm & Whitacker Recovery se sídlem v Londýně. V rozhovoru pro Médiář.cz to řekl Pavel Zuna, výkonný ředitel RTA, a potvrzuje to i internetová verze tuzemského obchodního rejstříku.

„Vlastníkem je zahraniční společnost Malcolm & Whitacker Recovery, nijak jsem ale nelustroval, nezkoumal, kdo za ní stojí. Vím, že to je investiční skupina, která firmu kontroluje, ale neměl jsem potřebu po tom dál pátrat,“ uvedl Zuna.

Agenturu, která provozuje pět regionálních studií - firem RTA Východní Čechy, RTA Jižní Čechy, RTA Jižní Morava, RTA Zlín a RTA Ostrava -, založil a od roku 2004 vlastnil mediální podnikatel Jaroslav Berka, nedávno ji prodal.

Kde vysílají studia Regionální televizní agentury. Repro: rta.cz

Kde vysílají studia Regionální televizní agentury. Repro: rta.cz

Pavel Zuna jako výkonný ředitel chystá programovou strukturu a náplň. Finance, ekonomika a provoz jsou v gesci předsedy představenstva RTA Tomáše Vališe. Centrální manažerský tým doplňuje šéfredaktor Petr Semecký.

RTA rovněž koncem října obměnila obsazení představenstva i dozorčí rady.

Na pozici předsedy představenstva se místo Jaroslava Berky stal Tomáš Vališ, dalšími novými členkami Simona Bartošová a Karin Veselá.

Předsedou dozorčí rady se místo dosavadkyní předsedkyně Karolíny Hlouškové stal František Ruppert, dalšími novými členy pak Ladislav Šustr, ředitel studia RTA Jižní Morava, a František Lippl.

Společnost podle slov ředitele Zuny investovala v uplynulých týdnech zhruba 1,5 milionu Kč do technologií, pro případ, že by musela vinou sporu s Primou rozšířit od ledna vysílací plochu: „Studia nebyla dostatečně technologicky vybavená. Jejich vybavení nebylo na takové úrovni, že by všechna byla schopna garantovat, že bez zádrhelů zvládnou odbavovat tříhodinové vysílání.“