Novým místopředsedou Rady ČT zvolen René Kühn

Kühn zahájil svůj šestiletý mandát v televizní radě v červnu 2011.

Pozice místopředsedů Rady České televize (ČT) obhájili Dana EklováJaroslav Dědič. Novým místopředsedou byl na dnešním zasedání rady zvolen její člen René Kühn. Dosavadní místopředseda Jiří Kratochvíl kandidovat nechtěl.

René Kühn. Repro: Česká média

René Kühn. Repro: Česká média

Členové rady na post místopředsedy nominovali také Jana Prokeše, který dnes ve dvoukolové volbě neuspěl.

Tři místopředsedové rady tvoří spolu s předsedou, kterým je od předloňského srpna Milan Uhde, orgány Rady ČT. Funkční období předsedy i místopředsedů je dva roky.

Kühn zahájil svůj šestiletý mandát v televizní radě v červnu 2011. Do kontrolního orgánu jej navrhlo občanské sdružení Kruh Praha.

Letos třiačtyřicetiletý Ostravák tehdy před poslanci řekl, že posledních patnáct let podniká, je majitelem a zároveň jednatelem reklamní a PR agentury Ian Derson advertising. Koncem roku 2009 se rozhodl převést její polovinu na londýnskou firmu Extoll Investment.

Podle týdeníku Reflex se Kühnova firma podílela na kampaních ČSSD v Moravskoslezském kraji, mimo jiné na předvolební komunální agitaci ostravského primátora Petra Kajnara na podzim 2010.

Před svým zvolením do rady se Kühn vyslovoval pro spuštění dětského kanálu a zachování regionálních studií České televize.