Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Novým místopředsedou Rady ČT zvolen René Kühn

Kühn zahájil svůj šestiletý mandát v televizní radě v červnu 2011.

Pozice místopředsedů Rady České televize (ČT) obhájili Dana Eklová a Jaroslav Dědič. Novým místopředsedou byl na dnešním zasedání rady zvolen její člen René Kühn. Dosavadní místopředseda Jiří Kratochvíl kandidovat nechtěl.

René Kühn. Repro: Česká média

René Kühn. Repro: Česká média

Členové rady na post místopředsedy nominovali také Jana Prokeše, který dnes ve dvoukolové volbě neuspěl.

Tři místopředsedové rady tvoří spolu s předsedou, kterým je od předloňského srpna Milan Uhde, orgány Rady ČT. Funkční období předsedy i místopředsedů je dva roky.

Kühn zahájil svůj šestiletý mandát v televizní radě v červnu 2011. Do kontrolního orgánu jej navrhlo občanské sdružení Kruh Praha.

Letos třiačtyřicetiletý Ostravák tehdy před poslanci řekl, že posledních patnáct let podniká, je majitelem a zároveň jednatelem reklamní a PR agentury Ian Derson advertising. Koncem roku 2009 se rozhodl převést její polovinu na londýnskou firmu Extoll Investment.

Podle týdeníku Reflex se Kühnova firma podílela na kampaních ČSSD v Moravskoslezském kraji, mimo jiné na předvolební komunální agitaci ostravského primátora Petra Kajnara na podzim 2010.

Před svým zvolením do rady se Kühn vyslovoval pro spuštění dětského kanálu a zachování regionálních studií České televize.