V neděli po osmé začal na televizi Nova nový detektivní seriál z prostředí advokátní kanceláře Dáma a Král. V hlavních rolích Matěj Hádek, Tereza Hofová a Miroslav Donutil. Hlavním scenáristou je Štefan Titka, hlavním režisérem je Vladimír Michálek, producentem Bionaut Vratislava Šlajera, který pro Českou televizi dělal Svět pod hlavou a s Donutilem Doktora Martina.

Novým mluvčím ČSSD bude od února Klang

Mikuláš Klang z Českého rozhlasu střídá Michala Kačírka v roli mluvčího ČSSD.

Mikuláš Klang

Mikuláš Klang

Novým tiskovým mluvčím a vedoucím sekce PR a marketingu České strany sociálně demokratické (ČSSD) se od 1. února 2017 stane Mikuláš Klang, který do své funkce přichází z domácí redakce Českého rozhlasu. Dosavadní vedoucí Michal Kačírek bude dál působit na ústředí strany v pražském Lidovém domě.

„Nastupuji na začátku volebního roku, takže určitě budu výrazně aktivnější a zaměřím se na propagaci značky ČSSD,“ tvrdí Klang. Podle něj odvádí sociální demokracie ve vládě „skvělou práci, ale ne vždy jsou úspěchy vnímány jako úspěchy ČSSD, to se musí změnit pokud možno ihned“. 

Podle ústředního volebního manažera ČSSD Jana Birkeho bude Klangovým prvním úkolem podílet se na přípravě sjezdu ČSSD. Strana má navíc před volbami „nutně změnit image“. 

Klang dříve působil mimo jiné jako reportér televize Nova, PR account executive agentury Ogilvy & Mather, reportér webových serverů iDnes.cz a Aktuálně.cz a politický reportér Hospodářských novin i Českého rozhlasu.