Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Novým mluvčím ČSSD bude od února Klang

Mikuláš Klang z Českého rozhlasu střídá Michala Kačírka v roli mluvčího ČSSD.

Mikuláš Klang

Mikuláš Klang

Novým tiskovým mluvčím a vedoucím sekce PR a marketingu České strany sociálně demokratické (ČSSD) se od 1. února 2017 stane Mikuláš Klang, který do své funkce přichází z domácí redakce Českého rozhlasu. Dosavadní vedoucí Michal Kačírek bude dál působit na ústředí strany v pražském Lidovém domě.

„Nastupuji na začátku volebního roku, takže určitě budu výrazně aktivnější a zaměřím se na propagaci značky ČSSD,“ tvrdí Klang. Podle něj odvádí sociální demokracie ve vládě „skvělou práci, ale ne vždy jsou úspěchy vnímány jako úspěchy ČSSD, to se musí změnit pokud možno ihned“. 

Podle ústředního volebního manažera ČSSD Jana Birkeho bude Klangovým prvním úkolem podílet se na přípravě sjezdu ČSSD. Strana má navíc před volbami „nutně změnit image“. 

Klang dříve působil mimo jiné jako reportér televize Nova, PR account executive agentury Ogilvy & Mather, reportér webových serverů iDnes.cz a Aktuálně.cz a politický reportér Hospodářských novin i Českého rozhlasu.