V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Novým mluvčím vlády Michal Schuster, bývalý redaktor ČT jako jeho předchůdce Jan Osúch

  • ČTK
  • 05. 03. 2012 16:35

Novým mluvčím české vlády bude od poloviny měsíce bývalý redaktor České televize Michal Schuster. ČTK to oznámil tiskový odbor úřadu vlády s tím, že jeho jmenování do této funkce ještě musí schválit vláda. Ve funkci Schuster střídá Jana Osúcha, který byl mluvčím koaliční vlády premiéra Petra Nečase (ODS) přibližně rok a odchází z rodinných důvodů.

Michal Schuster. Foto: Úřad vlády

Michal Schuster. Foto: Úřad vlády

Třiačtyřicetiletý Schuster vystudoval bohemistiku a historii na Pedagogické fakultě Univerzity J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Svou osmnáctiletou praxi v médiích začínal v Mladé frontě Dnes, poté působil jako zpravodaj České tiskové kanceláře, uvedl úřad vlády.

Posledních dvanáct let pracoval Schuster v České televizi, kde moderoval zprávy, jako reportér referoval o domácí politice a také řídil redaktory domácího zpravodajství. V současnosti Schuster působí jako akademický pracovník na vysokých školách, kde přednáší mediální komunikaci a rétoriku.

Formálně Schuster v polovině měsíce nastoupí do funkce ředitele Odboru tiskového a styku s veřejností úřadu vlády. Premiér navrhne 14. března vládě, aby jej jmenovala mluvčím.