Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Novým ředitelem Radiokomunikací pro regulaci je Marcel Procházka

Marcel Procházka

Marcel Procházka

Novým ředitelem pro regulaci Českých Radiokomunikací se stal od ledna dosavadní šéf pro rozvoj služeb a strategii Marcel Procházka. Nová funkce vznikla rozdělením vedení právního a regulatorního úseku. Oblast právních záležitostí a celý právní tým bude nově spadat do gesce finančního ředitele.

Firma to dělá „vzhledem k očekávaným významným změnám na trhu televizního a rozhlasového vysílání“. Očekává hlavně přechod na nový standard pozemního digitálního vysílání televize DVB-T2 včetně placených kanálů.

Procházka má profesní zkušenosti v oblastech telekomunikací, informačních technologií a médií. Do Radiokomunikací přišel ze společnosti Karneval Media (dnes UPC), kde zastával pozice technického ředitele a ředitele pro rozvoj služeb a podnikání.

České Radiokomunikace provozují největší tuzemskou síť vysílačů pro pozemní rozhlasové a televizní vysílání, vlastní optickou síť a datová centra. Vlastníkem Radiokomunikací je australská skupina Macquarie. Novým šéfem společnosti je od dubna 2013 bývalý generální ředitel českého Microsoftu Michal Čupa.