V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Novým šéfem Aukra je David Vychytil z NetDirectu, provoz řídí David Fuchs

David Vychytil

David Vychytil

Novým ředitelem aukčního portálu Aukro se stal David Vychytil, který stál ve vedení Aukra už v letech 2011 až 2012. Společně s ním přichází do Aukra David Fuchs, který bude zastávat pozici provozního ředitele. Dosavadní generální ředitel a spolumajitel Václav Liška se bude dál věnovat strategickému rozvoji Aukra.

David Fuchs

David Fuchs

„Mým hlavním posláním bude hledat nové příležitosti pro růst společnosti Aukro. Chceme dostat na Aukro unikátní zboží, které není na jiných platformách a e-shopech běžně dostupné. Už jednou jsme s touto strategií uspěli a rád bych se k ní vrátil,“ řekl nový šéf Vychytil. „Plánujeme změnu v ceníku, která přinese úlevu prodejcům, kteří pro obchodování využívají aukce od 1 Kč nebo vystavují přes mobilní aplikaci. V obou případech budou brzy tyto formáty vystavení zdarma,“ dodal. Změna v ceníku se projeví do konce roku 2017.

Vychytil působil od roku 2013 na pozici ředitele firmy NetDirect, která zprostředkovává e-shopová řešení na českém trhu. Pracovní zkušenosti získal také na manažerských pozicích ve firmách Mitas, Elko EP, CEE Wood nebo Aakon Capital. Vychytil je zároveň jedním z podílníků Aukra i NetDirectu. Ve vedení NetDirectu si jeho klíčové kompetence rozdělí stávající manažeři v čele s Danielem Lupinskim a Martinem Karáskem.

Fuchs působí od roku 2015 jako interim manažer a konzultant firem v sektorech energetiky a financí. Dřív působil na vedoucích pozicích především v sektoru bankovnictví, pojišťovnictví a realit společností jako Česká spořitelna, Kooperativa pojišťovna a Real Spektrum Global.