Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Novým šéfredaktorem Reflexu bude Ivan Hamšík, Šafr povede Blesk

Třiačtyřicetiletý Hamšík působil před příchodem do Ringieru ve vedení MF Dnes a poté Blesku.

  • ČTK
  • 30. 06. 2011 12:03
Ivan Hamšík. Foto: Ringier Axel Springer

Ivan Hamšík. Foto: Ringier Axel Springer

Novým šéfredaktorem týdeníku Reflex bude od 1. července Ivan Hamšík. Ve funkci nahradí Pavla Šafra, který se v dubnu stal ředitelem skupiny Blesk a zároveň dosud řídí Reflex.

Třiačtyřicetiletý Ivan Hamšík, absolvent Právnické fakulty UK, je v Ringieru od roku 2007, působil jako zástupce šéfredaktora Blesku, pak i online titulů včetně Blesk.cz a Reflex.cz a od podzimu 2010 jako pověřený ředitel digitálních médií vydavatelství Ringier Axel Springer CZ.

Je synem spisovatele Dušana Hamšíka, kdysi šéfredaktora Literárních novin a autora literatury faktu, připomněl Týden.cz.

„Ivan Hamšík v uplynulých letech ve vydavatelství Ringier Axel Springer prokázal vynikající novinářskou výbavu, všeobecný rozhled a schopnost vyvíjet svěřené,“ věří mu šéfka vydavatelství Libuše Šmuclerová.

Ringier Axel Springer CZ patří k největším vydavatelským domům v České republice. Je součástí švýcarsko-německé vydavatelské skupiny Ringier Axel Springer Media AG. Ta je společným podnikem společností Ringier AG a Axel Springer AG a kromě České republiky je aktivní také v Polsku, Maďarsku, Srbsku a na Slovensku.

Ringier Axel Springer CZ vydává mimo jiné deníky Blesk, Aha, Sport, časopisy Reflex, Svět motorů, Auto Tip, Geo a provozuje internetové portály Blesk.cz, iSport.cz či Reflex.cz. Pod společností Ringier Axel Springer CZ působí v České republice i dvě tiskárny Ringier Axel Springer Print CZ v Praze a Ostravě.

Společnosti Ringier Axel Springer CZ loni klesly tržby o 94 milionů na 2,315 miliardy korun, čistý zisk společnosti se ale loni výrazně zvýšil na 552 milionů korun z 370,5 milionu Kč o rok dřív.

„V loňském výsledku jsou zahrnuty i dividendy za rok 2009 od dceřiné společnosti (tiskáren) ve výši 128,17 milionu Kč. Čistý zisk pouze za vydavatelství činí tedy po odečtení dividend 423,9 milionu korun,“ uvedl již dříve finanční ředitel společnosti Tomáš Stránský.