Novými členy APRA se staly agentury Pepr Consulting, Insighters a Svengali

Tuzemská Asociace public relations má historicky nejvyšší počet členů, už čtyřiadvacet.

Novými členy Asociace public relations (APRA) se staly agentury Pepr Consulting, InsightersSvengali. APRA tak dosáhla historicky největšího počtu členů, momentálně sdružuje 24 českých i zahraničních PR agentur působících na českém trhu. Každý člen asociace musí projít certifikací, která potvrdí, že členská agentura splňuje nároky na kvalitu jak z hlediska servisu pro klienty, tak finanční a personální stability a transparentnosti.

Pepr Consulting se od ledna vrací do asociace po pětileté pauze. Petr Engliš, dřívější člen Výkonné rady APRA, v současnosti z pozice managing directora vede agenturní tým 11 konzultantů. „Jako tým jsme v mnoha ohledech dozráli a tak je čas vrátit se na místo činu. Členství v APRA nebereme jen jako otázku prestiže, ale také jako ideální příležitost k prohlubování oborových vazeb a posilování vlastní expertízy,“ říká. Jeho agentura byla založena v roce 2010 a obsluhuje široké portfolio klientů napříč obory, z nichž dominují rychloobrátkové zboží, zábavní průmysl, farmacie a reality. 

Svengali Communications, jedna z nejoceňovanějších agentur na trhu, je v APRA novým členem. V roce 2022 za svoje projekty dostala hned osm ocenění v oborové soutěži Lemur. Agenturu, v jejímž čele stojí Marek Pražák, v současné době tvoří devět konzultantů a mezi její klienty patří například Plzeňský Prazdroj nebo hlavní město Praha. Svengali Communications je na trhu od roku 2005.

Agentura Insighters loni obdržela tři ocenění Lemur. Public relations propojuje s online marketingem, zejména tvorbou obsahu pro sociální sítě, vytvářením webů, výkonnostními kampaněmi a vlastní videoprodukcí. Agenturu, která má pobočky v Praze a Brně, založil v roce 2006 Tomáš Staněk a stále ji vede. Agentura má celkem 51 zaměstnanců, z toho 18 konzultantů a je partnerskou organizací pro Facebook a Google. Od loňska je součástí komunikační skupiny Digital First Marketing Group.

Sdílejte