Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Novými poslanci i manažeři TV Noe, Hitrádia Vysočina a ČRo, také novinářka Lorencová

Jana Lorencová na zářijovém mítinku Babišova hnutí ANO v Ostravě

Jana Lorencová na zářijovém mítinku Babišova hnutí ANO v Ostravě

Mezi nově zvolenými poslanci jsou tři mediální manažeři a několik bývalých novinářů.

V Pardubickém kraji si voliči vybrali bývalého ředitele pardubického studia Českého rozhlasu Martina Kolovratníka, který šel do voleb jako lídr tamější kandidátky hnutí ANO 2011 Andreje Babiše. Skončil na 2. místě ze 2, které ANO na Pardubicku získalo.

Za KDU-ČSL se v Moravskoslezském kraji dostal Petr Kudela, zástupce ředitele televize Noe, díky kroužkování se dostal ze 4. místa kandidátky na 2., lidovci v tomto kraji se dostali právě dva.

Kandidatura za Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury vynesla poslanecký post jeho lídrovi z Vysočiny, sedmatřicetiletému Martinu Lankovi. Ten třináct let pracuje v Hitrádiu Vysočina, postupně ve funkcích reportéra, zprávaře a šéfredaktora zpravodajství.

Ucházet se o přízeň voličů za Babišovo hnutí se kromě bývalého komentátora deníku MF Dnes Martina Komárka vyplatilo investigativní novinářce Janě Lorencové, Stanislavu Berkovcovi známému hlavně z Rad ptáka Loskutáka televize Nova (léta působí v komunální politice ve Slaném, naposledy za koalici TOP 09 – Volba pro Slaný) a Zdeňku Soukupovi.

Komárek byl zvolen jako lídr kandidátky ANO 2011 v Libereckém kraji, Lorencovou lidé vynesli z 2. na 1. místo v Moravskoslezském kraji, Berkovec se dostal jako čtvrtý ve Středočeském kraji (kandidoval ze třetího), Soukup jako druhý ze dvou nových zastupitelů v Karlovarském kraji (startoval ze 3. místa tamní kandidátky.

A velkou jízdu předvedl ve středních Čechách někdejší tvář dopravního zpravodajství televize Nova, bývalý policista Stanislav Huml. Ten z 12. místa sociálnědemokratické kandidátky vyjel na její 1. místo. Huml prošel mnoha partajemi – je to bývalý člen KSČ, později kandidát SNK-ED, pak poslanec zvolený za Věci veřejné, nyní člen ČSSD a nově její poslanec.