V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Nydrle a magazín Soffa uvádějí Mindtravellers

Databáze tvůrců Mindtravellers si klade za cíl propojit tvůrčí lidi se zadavateli.

Základ projektu Mindtravellers tvoří stejnojmenná internetová databáze

Základ projektu Mindtravellers tvoří stejnojmenná internetová databáze

Agentura Nydrle ze skupiny Kindred Group a lifestylový magazín Soffa spouštějí mezinárodní platformu Mindtravellers, která si klade za cíl propojovat kreativní jedince z různých oborů se zadavateli reklamy. 

Jde o internetovou databázi ilustrátorů, fotografů, grafiků, animátorů a textařů, která má zprostředkovávat jejich služby pro práci na reklamních kampaních a dalších komerčních projektech. Nově spuštěný web obsahuje interaktivní mapu světa s profily jednotlivých umělců, v níž je aktuálně 28 tvůrců z 10 zemí světa, mimo jiné z Británie, Německa, Polska, z Francie a z USA.

„S nárůstem digitální komunikace jsme se všichni stali součástí jednoho komunikačního světa, všichni jsme travellers na síti. Platforma Mindtravellers nabízí možnost výběru jak z výtvarných technik nebo nápadů, tak i ze zkušeností kreativních tvůrců z celého světa,“ tvrdí kreativní ředitel agentury Nydrle Roman Čihalík.

Lifestylový časopis Soffa se dostal ke spolupráci na tvorbě tohoto projektu mimo jiné proto, že s ním část „mindtravellerů“ už spolupracovala na tvorbě obsahu. Někteří z nich se zde také uplatnili při zpracování komerčních prezentací pro inzerenty, například značky Volvo či Ikea. „Projekt se týkal původně kreativců, kteří se sdružují kolem magazínu Soffa. Pravidelně spolupracujeme s externisty, designéry, ilustrátory, fotografy, spisovateli a jinými tvůrčími profesemi. Náš e-mail je neustále zahlcený různými nabídkami od kreativců z celého světa, ale z kapacitních důvodů je nemůžeme využít. Přišlo mi to škoda, proto jsem se spojila s Romanem Čihalíkem z Nydrle a dali jsme dohromady tento projekt,“ tvrdí šéfredaktorka a spoluzakladatelka Soffa Adéla Kudrnová. (Časopis zakládala s kolegyněmi z vydavatelství Burda, produkční Lenkou Hlaváčovou a fotografkou Linou Németh.)

Projekt Mindtravellers byl oficiálně představen 15. června 2016 v pražské „Kavárně, co hledá jméno“ společně s doprovodnou výstavou děl, která umělci zapojení do projektu za tímto účelem speciálně vytvořili.  Prostor kavárny se bude podle zástupců projektu v budoucnu využívat i jako zázemí pro Mindravellery při jejich návštěvě Prahy.