Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

O China Eastern Airlines se v Česku stará Besocial

Komunikační agentura Besocial Petra Volfa a Pavla Winklera nově poskytuje servis v oblasti komunikační strategie, plánování médií, PR, správy sociálních sítí a content marketingu letecké společnosti China Eastern Airlines. Je tak první agenturou, která se o čínské aerolinky stará od jejich vstupu na český trh. Cílem komunikace je budovat povědomí o společnosti a podporovat prodej letů z Prahy do nabízených destinací. Od března běží kampaň Brána nejen do Číny, její součástí je i blog o cestování.

Besocial na českém trhu působí od roku 2012. Mezi její klienty patří Amazon, Jack Daniel’s, Microsoft nebo Karlovarský kraj.