O rozvoj aplikace Slovohrátky se postará logopedická asociace

Startupový inkubátor Up21 společně se zakladateli Radkem AlenkouŠtěpánem Bakem předávají Slovohrátky, první českou logopedickou aplikaci, Asociaci logopedů ve školství. Ta chce pro aplikaci vytvářet nový obsah a projekt tak dál rozvíjet. Od svého spuštění aplikace pomohla tisícovce dětí a licenci si zakoupila téměř stovka škol.

„Slovohrátky patřily mezi první startupy inkubované v Up21. Od počátku šlo o užitečný nápad, který jsme chtěli podpořit. Rovněž oceňujeme podobu moderní aplikace, která nejenže pomáhá dětem překonat řečové potíže, ale navíc proniká i do rodinné logopedické péče, která stála dlouhou dobu mimo svět technologií a inovací. Věříme, že se pod správou odborníků bude i nadále rozvíjet a rozšiřovat mezi školami a lektory,“ říká Vít Šubert, spoluzakladatel a šéf inkubátoru Up21.

Autorkou cvičení v aplikaci je Helena Kolbábková, logopedka Speciálně pedagogického centra při Základní a mateřské škole logopedické na Veslařské ulici v Brně. Aplikace je určena výhradně pro tablety a obsahuje desítku sešitů. Každý z nich se věnuje jedné hlásce nebo skupině hlásek, rodiče si tak mohou vybrat podle konkrétního problému svého dítěte. Slovohrátky jsou pro děti předškolního věku, výjimečně pro ty od 9 do 12 let.

Na Slovohrátkách od počátku pracuje vývojářská firma Qest, která bude dál asistovat s údržbou aplikace Asociaci logopedů ve školství. Aplikace je dnes zpoplatněná, speciální licence je pouze pro školy. Běžní uživatelé mohou nakupovat v aplikaci jednotlivé hlásky k procvičování, kdy je jedna vyjde na 119 Kč. Možné je i předplacení na jeden až tři roky. Slovohrátky jsou dostupné pro tablety se systémem Android a iOS.