O rozvoj aplikace Slovohrátky se postará logopedická asociace

Startupový inkubátor Up21 společně se zakladateli Radkem Alenkou a Štěpánem Bakem předávají Slovohrátky, první českou logopedickou aplikaci, Asociaci logopedů ve školství. Ta chce pro aplikaci vytvářet nový obsah a projekt tak dál rozvíjet. Od svého spuštění aplikace pomohla tisícovce dětí a licenci si zakoupila téměř stovka škol.

„Slovohrátky patřily mezi první startupy inkubované v Up21. Od počátku šlo o užitečný nápad, který jsme chtěli podpořit. Rovněž oceňujeme podobu moderní aplikace, která nejenže pomáhá dětem překonat řečové potíže, ale navíc proniká i do rodinné logopedické péče, která stála dlouhou dobu mimo svět technologií a inovací. Věříme, že se pod správou odborníků bude i nadále rozvíjet a rozšiřovat mezi školami a lektory,“ říká Vít Šubert, spoluzakladatel a šéf inkubátoru Up21.

Autorkou cvičení v aplikaci je Helena Kolbábková, logopedka Speciálně pedagogického centra při Základní a mateřské škole logopedické na Veslařské ulici v Brně. Aplikace je určena výhradně pro tablety a obsahuje desítku sešitů. Každý z nich se věnuje jedné hlásce nebo skupině hlásek, rodiče si tak mohou vybrat podle konkrétního problému svého dítěte. Slovohrátky jsou pro děti předškolního věku, výjimečně pro ty od 9 do 12 let.

Na Slovohrátkách od počátku pracuje vývojářská firma Qest, která bude dál asistovat s údržbou aplikace Asociaci logopedů ve školství. Aplikace je dnes zpoplatněná, speciální licence je pouze pro školy. Běžní uživatelé mohou nakupovat v aplikaci jednotlivé hlásky k procvičování, kdy je jedna vyjde na 119 Kč. Možné je i předplacení na jeden až tři roky. Slovohrátky jsou dostupné pro tablety se systémem Android a iOS.