Prostřednictvím České televize připomínáme události z 25. února 1948 v Československu, co jim předcházelo a co následovalo. Doporučujeme úvodní část nového cyklu Rudí prezidenti, dva díly před časem uvedené série České století – Všechnu moc lidu Stalinovi a Zabíjení soudruha a film In nomine patris, o umučení faráře Josefa Toufara. Zemřel přesně 25. února 1950.

O „televizní Oscary“ Promax soutěží také znělky ČT:D

Znělky jsou dílem studia Loom on the Moon, které loni dělalo na kompletním redesignu ČT24.

Dětský kanál České televize odstartoval 31. srpna 2013, jeho znělky staví na animacích

Dětský kanál České televize odstartoval 31. srpna 2013, jeho znělky staví na animacích

Grafické studio Loom of the Moon se zasloužilo o nominaci České televize za znělky dětského kanálu ČT:D v mezinárodní soutěži televizního designu Promax BDA, a to v kategorii Best on-air ident campaign (in-house). Na znělkách pracoval především jako ilustrátor Daniel Špaček či jako autor hudby Tadeáš Věrčák.

Vyhlášení vítězů letos proběhne v Londýně 25. března. Z českých subjektů nominace letos má i studio Oficina, za redesign filmového kanálu Film+. Tým Loom on the Moon loni dělal také na redesignu zpravodajské ČT24.

V roce 2009 bodoval v Evropě soubor spotů veřejnoprávní České televize nazvaný Kroky svobody, zvítězila v kategorii Nejlepší tematická kampaň. ČT byla v roce 2008 stříbrná byla s vánoční kampaní a tři roky předtím se studiem Frame 100R, díky spotům na časopis ČT+.