Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

O2 arena brzy přivítá desetimiliontého diváka

O2 Universum. Foto: O2 Arena / Lukáš Procházka

Vedle O2 areny roste multifunkční prostor O2 universum. Foto: Lukáš Procházka

Největší česká multifunkční hala, O2 arena v Praze, už brzy přivítá desetimiliontého diváka - vzhledem k programu akcí a jejich předpokládané návštěvnosti do ni přijde desetimiliontý fanoušek pravděpodobně v druhé polovině ledna. „Návštěvnost O2 areny se blíží k zásadnímu milníku. Desetimiliontého diváka přivítáme ještě dřív, než oslavíme 15 let fungování areny,” očekává Robert Schaffer, předseda představenstva a generální ředitel Bestsport a O2 areny. Největší česká multifunkční hala byla slavnostně otevřena 24. dubna 2004 při příležitosti mistrovství světa IIHF v ledním hokeji, pod tehdejším názvem Sazka arena. V roce 2017 získala O2 arena nominaci mezi pět nejlepších koncertních arén světa v prestižní soutěži Pollstar Awards.

Návštěvnost arény je samozřejmě podmíněna skladbou programu - ten je v posledních letech pestrým mixem kulturních, sportovních akcí a rodinných show. V roce 2018 patřily mezi nejúspěšnější akce v O2 areně koncerty Imagine Dragons, Leoše Mareše nebo české skupiny Lucie, mezi sportovními akcemi se vyjímalo (vítězné české) finále Fed Cupu, mistrovství světa ve florbale a zejména premiéra největší světové akce v parkurovém skákání Global Champions Prague PlayOffs.

„Zatím návštěvnicky nejúspěšnějším rokem O2 areny byl rok 2015, kdy se v České republice konalo mistrovství světa v ledním hokeji. Tehdy překonala návštěvnost milion diváků v jednom roce,“ připomíná ředitel Schaffer. Návštěvnost arény postupně roste. „Jestliže se v dřívějších letech pohybovala roční návštěvnost okolo 600.000 diváků, v posledních letech dosahuje zhruba 800.000 až 900.000, vhodnou skladbou programu jsme tudíž dosáhli opravdu výrazného nárůstu návštěvnosti.“

V aktuálním programu O2 areny figurují na leden čtyři domácí extraligové zápasy hokejového týmu HC Sparta Praha, osm představení Putování s dinosaury (17. až 20. ledna) a koncerty české skupiny Divokej Bill (24. ledna) a italského hudebního skladatele Ennia Morriconeho (25. ledna).

Pro desetimiliontého diváka je v O2 areně připraveno několik dárků - kromě jiného získá balíček vstupenek na akce, které se v hale budou v roce 2019 konat, ale i soukromou prohlídku zákulisí O2 areny v průběhu roku 2019.

Text je placenou propagací společnosti Bestsport