Bermudskou CME, majitele tuzemské televize Nova, plánují koupit společně čínská CEFC a místní skupina Penta, píše Reuters. CME nyní spadá do amerického mediálního koncernu Time Warner.

O2 chystá do volného vysílání kanál O2 TV Free

Společnost O2 TV, dceřiná firma telekomunikačního operátora O2 v držení skupiny PPF Petra Kellnera, si u rady pro vysílání vyzvedla licenci pro zemské vysílání programu O2 TV Free. Ten popisuje jako sportovně-informační program. Vysílat má celoplošně, 24 hodin denně.

Kdy začne vysílat, co a proč, O2 zatím neříká. „O2 TV se vždy snažila dělat věci jinak a toto je jednou z nich. Zatím ale nenastal čas na to říct víc,“ odpověděl ředitel O2 TV David Duroň jen. Z názvu chystané stanice lze vyvodit, že bude derivátem sportovních programů, který O2 v rámci své televizní platformy O2 TV poskytuje jako placenou službu.

Operátor kromě ústřední stanice O2 TV Sport vysílá tematické kanály O2 TV Fotbal, O2 TV Tenis a chystá O2 TV Hokej. Ještě v únoru hodlá posílit zábavní obsah, na 20. února avizuje start nové talk show Petra Svěceného Tiki-taka.